Dla wszystkich samotnych serduszek...:*** | Fotka.com

Dla wszystkich samotnych serduszek...:***

1. Dokładnego oglądania swoich bicepsów w łazienkowym lustrze.

2. Gapienia się na atrakcyjne laski na ulicy.

3. Ekscytowania się tym,że kobiety posiadają piersi.

4. Wrzeszczenia na cały głos podczas ogladania meczy.

5. Bezkrytycznego uwielbienia dla technicznych zabaweczek, gadżetow, pojazdów ..

6.Noszenia ukochanej koszulki póki się nie rozleci ze starości. Albo co gorsza,napis nie zniknie pod warstwą brudu.. blee..

Lubisz to?
"...Lepiej się daleko kochać niż blisko nienawidzić..." :-) święte słowa
21 Diciembre 2008
konto usunięte
Tych rzeczy nigdy nie oduczysz mężczyzny!!
20 Diciembre 2008
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008

Miłość to wspaniała rzecz...

Miłość to wspaniała rzecz,
to wielkie dobro w każdej mierze;
sama jedna wystarczy,
by znieść ciężar tego,
co przygniata, i przeprowadzić
z łatwością przez wszystkie życiowe sztormy.

Bo miłość nosi brzemiona,
ale nie czuje ich ciężaru,
każdą gorycz zamienia w smakowitą słodycz.

Miłość pragnie być wywyższona,
nie chce być ściągnięta w dół przez to,
co niskie. Miłość pragnie być wolna,
przebywać z dala od wszystkich światowych pożądań,
tak by wewnętrzne wyobrażenie o niej nie zostało
niczym przyćmione, a wielka fortuna nie związała jej,
ani żeby jej nie zniszczyło nieszczęście.

Nie ma nic słodszego nad miłość...
Lubisz to?
"...Lepiej się daleko kochać niż blisko nienawidzić..." :-) święte słowa
21 Diciembre 2008
konto usunięte
Miłość to wspaniała rzecz...
20 Diciembre 2008
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008

OTO 20 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO BYĆ FACETEM :

1. Urodziłeś się mężczyzną

2. W szkole nikt nie ciągnął cię za warkocze

3. Twoje pierwsze doświadczenie seksualne pokazało ci, że nie aspirujesz do stanu duchownego

4. Przez telefon nie rozmawiasz dłużej niż minutę

5. Wyjeżdżając na wakacje lub w delegacje potrzebujesz tylko jednej walizki

6. Nie interesują cię kłopoty seksualne twoich kumpli

7. Potrafisz otworzyć sam butelkę wina, konserwę i słoik z dżemem

8. Lubisz skakać po kanałach tv i nie zatrzymujesz się na programie, gdzie ktoś płacze

9. Wszystkie twoje orgazmy są prawdziwe

10. Aby się ogolić, umyć i ubrać do pracy potrzebujesz 15 minut

11. Twoja bielizna nie musi być markowa

12. Jeśli masz 40 lat i jesteś kawalerem nikt tobie nie współczuję

13. Nikt nie przestaje opowiadać sprośnego dowcipu, gdy wchodzisz do pokoju

14. Nigdy nie przeszkadzasz kumplowi, który postanowił się upić

15. Mechanicy samochodowi z reguły mówią ci prawdę

16. Podziwiasz Jacka Nicholsona, ale nie chcesz wyglądać tak jak on

17. Ludzie nigdy nie patrzą na twoje piersi lub nogi, gdy do nich mówisz

18. Nie kupowałeś gazet z dodatkami o tragedii księżnej Diany

19. Nie obchodzi cię, czy ktoś zauważy (lub nie) twoja nowa fryzurę

20. Doskonale wiesz, ze pewnego dnia będziesz starym, brzydkim, nikomu niepotrzebnym

Lubisz to?
"...Lepiej się daleko kochać niż blisko nienawidzić..." :-) święte słowa
21 Diciembre 2008
konto usunięte
1. Urodziłeś się mężczyzną
20 Diciembre 2008
Dla wszystkich samotnych serduszek...:***
18 Diciembre 2008
Dla samotnych serduszek najlepszym rozwiązaniem jest impreza!!!
Pokaż, że umiesz się bawić;], wejdź na mój profil i moje klany-IMPREZOWICZE CAŁY ŚWIAT zapisz się i udzielaj ;]

Pozdrawiam
Lubisz to?
Dla wszystkich samotnych serduszek...:***
18 Diciembre 2008
18.12.2008

Moje imię...xD

Magdalena - osoby o tym imieniu są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega. Jednocześnie jednak nie ulegają złudzeniom, mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz - rzadko idzie to w parze - niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni; pociągają je zarówno rzeczy idealne, jak poezja, sztuka i filozofia, jak i sprawy "świata tego" - rywalizacja, pieniądze i seks. Oddają się jednemu i drugiemu, nie dzieląc swojego życia na osobne szufladki. Uroda Magdalen polega głównie na witalności. Zdarza się, ze silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki. Małżeństwo i dom raczej nie są dla Magdalen celem samym w sobie. Ich celem jest życie na wysokich obrotach. Uwaga, panowie! Tym kobietom trzeba umieć sprostać!
To tyle na temat mojego imienia xD...
Jeśli ktoś zainteresowany taką MAGDALENĄ to poprostu pisać na gg lub telefon;) 783563963 kom;) a gg 11377750
Lubisz to?
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008

 

Święta Bożego Narodzenia

obchodzone są w Polsce od X wieku wraz z przyjęciem chrześcijaństwa,

dawniej określano je jako Gody.

Okres ten obejmuje czas od Wigilii do Trzech Króli,

czyli od 24 grudnia do 6 stycznia.

 

 

SYMBOLE

choinka - symbol odradzającego się stale życia,

opłatek - w geście łamania się opłatkiem zawarte jest pojednanie

i wzajemne wyrażanie sobie życzliwości,

żłóbek - szopka - symbol wigilijny przypominający Boże Narodzenie

(pierwszą żywą szopkę zorganizował św. Franciszek w 1223 roku,

pokaz szopek wykonanych przez uczniów oraz zakupionych),

siano i snop słomy - przypomina ubóstwo groty betlejemskiej, ze słomy wróżono urodzaj,

12 potraw wigilijnych - na pamiątkę 12 apostołów.

 

WRÓŻBY

  • Wyciąganie źdźbeł siana spod obrusa - jeśli zielone wróżyło tegoroczny ożenek, żółte w przyszłym a poczerniałe samotność.


  • Gdy w odwiedziny rano przyszedł mężczyzna - wróżyło to szczęście.
  • Pogoda - od Wigilii przez 12 dni - wróży, jaka będzie przez kolejny rok aura.
  • Wieczorempisałosię kartki z imionami i kładło pod poduszkę, rano sięgało sięponie, a to, które się wybrało, było imieniem męża/żony.

 

PRZYSŁOWIA

Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak cztery tygodnie.

W dzień Adama i Ewy daruj bliźniemu gniewy.

Jak w Wigilię z dachu ciecze, jeszcze się zima długo się powlecze.

Zielone Boże Narodzenie, biała Wielkanoc.

Gdy w Boże Narodzenie pola są zielone, na Wielkanoc będą śniegiem przywalone.

W Boże Narodzenie słonko świeci, tak i tydzień zleci.

Wigilia jasna, święty Jan ciemny, obiecują rok przyjemny.

Na Pasterkę po wodzie, Alleluja po lodzie.

 

ZWYCZAJE:

 

1. Zwyczaj rozściełania na podłodze i pod obrusem słomy lub siana.

Kładzie się po to, by w następnym roku był urodzaj.

 

2. Choinka

Zanim nastała choinka jej funkcje pełnił sad lub podłażniczka,

czyli jodełka zawieszona u sufitu wierzchołkiem w dół.

Zawieszano na nich, podobnie jak na choince,

wiele ozdób i świecidełek, pierników i cukierków.

 

Nie można dziś określić nawet w sposób przybliżony

od kiedy iglaste drzewko zaczęto kojarzyć z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Wiadomo natomiast, że w wielu kulturach i religiach drzewo,

zwłaszcza iglaste jest symbolem życia, płodności, odradzania się i trwania.

Podejmowano wiele prób biblijnego uzasadnienia wprowadzenia do domów bożonarodzeniowego drzewka,

jednak nie znaleziono nigdy bezpośrednich źródeł pisanych, do których można byłoby się odwołać.

 

Faktem jest, iż na jednym z miedziorytów z roku 1553, obok żłóbka

widnieje drzewko jodłowe ozdobione gwiazdą i świeczkami.

Następne lata potwierdzają występowanie choinki, nawet w mieszkaniach prywatnych w dniu obchodów Bożego Narodzenia.

Zwyczaj te stał się powszechnym w mieszczańskich rodzinach niemieckich, tyrolskich, austriackich

promieniując stamtąd, zwłaszcza w wieku XIX, na pozostałe kraje europejskie i pozaeuropejskie.

Ważne były, rzecz jasna, ozdoby choinkowe.

Im również nadawano głębszy sens.

I tak na szczycie drzewka zawieszano gwiazdę symbolizującą gwiazdę betlejemska,

w zawieszanych jabłkach widziano echo biblijnego jabłka Adama i Ewy,

papierowe łańcuchy rozpoznawano jako okowy zniewolenia grzechowego czy nawet politycznego (w okresie rozbiorów),

Oświetlenie choinkowe miałoby wskazywać na Chrystusa, który przyszedł na świat jako ?światło dla pogan?.

Zaś żywe zielone drzewko miałoby symbolizować Chrystusa - źródło wszelkiego życia.

Warto o tym pamiętać strojąc swoje świąteczne drzewko.

A ubiera się je dopiero w wieczór wigilijny.

Aby jednak zapalić świeczki, trzeba poczekać na pojawienie się na niebie pierwszej gwiazdy.

 

3. Gwiazdorzy

Byli nimi najczęściej parobcy przebrani za dostojnych starców,

z długimi podoczepianymi brodami i gwiazdami na czołach.

Zwyczaj ten razem ze obyczajem przystrajania rózeg, według Glogera,

połączył się z dniem św. Mikołaja.

 

4. Dzień Wigilii dniem spełnionych życzeń.

W dawnej Polsce wierzono, że w Wigilię woda w studniach zmienia się w wino,

a wszystkie zwierzęta o północy zaczynają mówić ludzkim głosem,

że miłe słowo, komplement powiedziane pod adres Który myśliwy zdołał co wtedy upolować, ten mógł liczyć w najbliższych miesiącach na szczęście spod znaku świętego Huberta.

Który chłop wybrał się przezornie z rana do karczmy i chlapnął okowity,

ten nie musiał się martwić, że w przyszłości grozi mu przymusowa abstynencja.

Który spryciarz podebrał ukradkiem sąsiadowi siekierę, pług czy wóz,

ten się cieszył, że odtąd wszelkie dobro będzie lgnęło do rąk,

nawet jeśli podebranie jako żart skończyło się miłym okupem?.

(Józef Szczypka, "Kalendarz polski")

 

5. Św. Mikołaj

6. Prezenty gwiazdkowe

 

7. Wróżby

W wigilijny dzień wróżono sobie i wierzono we wszystkie wróżby.

np. aby zapewnić sobie w następnym roku urodzaj, rzucano ziarnem o powałę,

aby dowiedzieć się, czy wyjdzie się za mąż albo ożeni,

wyciągano źdźbła słomy lub siana spod obrusa

(wyciągnięte zielone źdźbło oznaczało ślub w karnawale,

trochę zwiędłe, że należy jeszcze poczekać,

a żółte źdźbło ? staropanieństwo lub pozostanie w stanie kawalerskim).

Dziewczęta wybiegały w Wo tym, jak nalewali przed pasterką atrament do kropielnicy

albo podczas mszy zaszywali modlącym się kobietom suknie

lub przyczepiali klęczącej kobiecie spódnicę do kołnierza.

W tę noc wybaczano wszystko, nawet takie żarty!

 

9. Wieczerza wigilijna

?Wigilia Bożego Narodzenia była wielką uroczystością? ? pisze Niemcewicz.

W dawnej Polsce uczestniczyli w niej wszyscy domownicy razem ze służbą.

Wieczerza ta miała bowiem łączyć wszystkich razem.

Wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki, wigilię rozpoczynał gospodarz, odmawiając modlitwę na głos.

Potem łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia (opłatki czasem smarowano miodem).

Przy stole pozostawiano puste miejsce, czasem jedzenie dla nieobecnych bliskich lub zmarłych.

Wigilijne potrawy spożywano w wesołym nastroju, wypijając wielką ilość wina lub mocnych trunków.

 

Potraw przy tym winno być, jak podaje Zygmunt Gloger,

na wieczerzy chłopskiej ? siedem, szlacheckiej - dziewięć, a pańskiej ? jedenaście.

Wierzono, że kto ilu potraw nie spróbuje,

tego tyle przyjemności w ciągu nowego roku ominie.

Na wieczerzy jadano wiele ryb i jak podaje Niemcewicz:

?Dnia tego jednakowy po całej może Polsce był obiad. Trzy zupy, migdałowa z rodzynkami, barszcz z uszkami, grzybami i śledziem,

kucja dla służących, krążki z chrzanem, karp do podlewy, szczupak z szafranem, placuszki z makiem i miodem,

okonie z posiekanymi jajami i oliwą itd.?.

Powsiachwieczerzano skromniej. Barszcz z grzybami, kapusta z grochem lubzfasolą, kluski z makiem, cukrem albo miodem, rzepa suszona lubgotowana,polewka z suszonych śliwek, gruszek bądź jabłek.

Prawie zawsze musiała być także zupa z nasion konopii (siemieniucha) oraz ryby i ciasta.

 

10. Opłatek

Nie ma solidnego studium, które wskazałoby kiedy i w jakich okolicznościach

 ta tradycja zakorzeniła się w Polsce.

Najstarsza wzmianka źródłowa pochodzi z końca XVIII wieku.

Dzisiaj jest to już wyłącznie polski zwyczaj,

którego najważniejszym przesłaniem jest pojednanie.

Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia dobra wszelakiego,

zapominamy o urazach, wybaczamy winy.

 

11. Kolęda

Innym rozpowszechnionym w dawnej Polsce zwyczajem

był obyczaj dawania i przyjmowania w wigilię Bożego Narodzenia

lub na Nowy Rok prezentów, tzw. kolędy.

Kolędę dawali swoim dworzanom królowie, służbie - magnaci i szlachta.

 

Znana jest anegdota o Stańczyku,

według której król Zygmunt August raz zapomniał swym dworzanom dać podarki na Wigilię.

Przez cały wieczór Stańczyk chodził smutny, aż wreszcie zapytany o powód, odpowiedział:

"Dla mnie rok nie nowy, bo suknie mam stare".

Słysząc to Zygmunt August podarował Stańczykowi nowy żupan, pas i buty.

Czasem magnaci byli tak chojni dla służby, że dawali im na kolędę konie,

rzędy końskie, pasy słuckie, bobrowe kołpaki czy szable.

Nie dziwi więc fakt, że służba czekała na ten dzień z utęsknieniem.

 

12. Jasełka

Wśród zwyczajówŚwiąt Bożego Narodzenia rozpowszechniony był w dawnej Polsce zwyczajwystawiania w kościele jasełek w okresie Świąt Bożego Narodzenia aż doMatki Boskiej Gromnicznej.

 

13. Chodzić po kolędzie

Zwyczaj chodzenia po kolędzie, zwany też kolędowaniem, był starym obyczajem.

Kolędnicy obchodzili domy w okresie Świąt Bożego Narodzenia,

śpiewając kolędy i pastorałki oraz organizując przedstawiania

związane z ewangelią i ludową tradycją świąteczną.

Przebierali się często za zwierzęta: niedźwiedzie, wilki, kozy.

Osobliwą postacią uczestniczącą w kolędzie był turoń, z wielkim drewnianym łbem.

Mikołaj Rej pisał ?Włóczy się, jako z wilkiem chodząc po kolędzie?.

Początkowo Kościół zakazywał tych obchodów, uważając je za pogańskie.

Później jednak kolędowanie rozpowszechniło się, zwłaszcza na wsi.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Lubisz to?
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008
konto usunięte
ajj jutro wigilia klasowa :D
18 Diciembre 2008
konto usunięte
super sieta ale przygotowania nie zabardzo mile hih
18 Diciembre 2008
17.12.2008

cześć!

macie swój ulubiony przedmiot?
na,który chodzicie z wielkim HURA?

pomożecie słoneczka? wystarczy kliknąć i poczekać kilka sekund. jeśli ktoś klknie może wysłać mi swój link, kliknę ;*
http://www. fotka.pl/elfo- pogotowie/
Lubisz to?
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008
konto usunięte
matma to moj przedmiot
18 Diciembre 2008
konto usunięte
No oczywiście w-f ;D hehe
18 Diciembre 2008
Nie wiem co to jest, Nie wiem co w tym tkwi, Nie wiem czemu przelała się, Czara pełna czarnej krwi, Nie wiem czemu tak, Nie wiem czemu nie, Nie wiem czemu krew ta zaczyna wrzeć, Nie wiem po co i nie wiem dlaczego, myślisz że to ja,choć nie mam z tym nic wspólnego! Jestem dzieckiem śmierci, Dzieckiem ciemności jak mnie nazwano, Jestem sobą nie kimś kim mi kazano! Bo moja krew jest czarna? Bo na ramieniu wycięłam krzyże? Zamknę się w czarnej skorupie mego umysłu, Nie będę dłużej żyła w takim ścisku, Zacznę pływać pomiędzy chmurami, Spacerować wzdłuż utraconych marzeń otchłani, Aż odkryję drugą stronę, Tą gdzie wszystko jest już zakończone...
Lubisz to?
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008
konto usunięte
Spacerować wzdłuż utraconych marzeń otchłani,Aż odkryję drugą stronę,Tą gdzie wszystko jest już zakończone...
18 Diciembre 2008
Dla wszystkich samotnych serduszek...:***
17 Diciembre 2008
17.12.2008

ciekawostki

MIŁOSNA DIETA  

Zakochany organizm szaleje ze szczęścia. Endorfiny, zwane molekułami miłości albo hormonami szczęścia są pochodnymi opium. To one wydzielane są gdy kochamy i gdy jesteśmy kochani. Uspokajają, poprawiają nastrój, pobudzają i powodują fałszywe uczucie sytości. Dlatego właśnie wiele zakochanych osób chudnie z miłości. I to jest z pewnością najprzyjemniejsza dieta na świecie!

JAK ŻYĆ Z NADAKTYWNYM PARTNEREM?  

Często temperamenty partnerów bardzo się różnią od siebie. Jednak nie warto rezygnować z miłości tylko dlatego, że nasza miłość ma więcej siły i energii. Oto kilka praktycznych rad aby zachować równowagę w takim związku:

 

- nie powoduj kłótni, to tylko dodatkowy bodziec. Partner będzie tak rozemocjonowany, że nie usłyszy żadnych słów. Poczekaj aż opadną emocje i zacznij spokojną rozmowę.

- ograniczaj bodźce. Wyłącz telewizor, magnetofon, telefon. Ucz przytulania trwającego dłużej niż dwie sekundy.

- dbaj o miłosne rytuały: wymyślcie dzień lub godzinę przeznaczone na np.: przytulanie czy wspólną kolację. Przypominaj o tym. Osoby nadpobudliwe lubią jasne zasady bo wtedy się nie gubią.

- wykorzystaj nadaktywność. Proś partnera o drobne, ale wymagające zaangażowania przysługi:  Taka osoba będzie zachwycona, gdy usłyszy, że może Ci pomóc.

SPOSÓB NA UDANY SEKS  

- podczas stosunku należy zapomnieć o wadach swojego ciała. Należy skupić się tylko i wyłącznie na przyjemności, które oferuje to ciało. Myślenie o wałeczkach na brzuchu, czy za grubych udach nie poprawia kontaktów łóżkowych. 

- coś za coś. Należy pamiętać, aby odwzajemniać to, co oferuje partner. Jeśli szepcze Ci do ucha coś miłego, zrób to samo. Fundując serię pieszczot, poproś o to samo.

- koniec z udawaniem! Ten punkt dotyczy tylko kobiet. Nie należy oszukiwać ani siebie ani partnera. Mężczyźni uwielbiają sprawiać kobietom przyjemność. Lepiej nauczyć go jak doprowadzić do rozkoszy, niż udawać w tak ważnej sprawie.

- nikt nie potrafi czytać w myślach, dlatego w udanym związku nie powinno być mowy o wstydzie. Warto mówić o swoich fantazjach, marzeniach i potrzebach. Każdy lubi inny rodzaj pocałunków, pieszczot i dlatego warto pomóc partnerowi w sprawianiu nam przyjemności.

ZWIĄZKI, ZWIĄZKI  

Oto wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 3720 osób, zapytanych o to, czy kiedykolwiek uderzyły swojego partnera, lub zostały uderzone. Aż 67% ankietowanych odpowiedziało, że tak, 33% nie miało do czynienia z brutalnością w związku. Drugie pytanie dotyczyło wieku partnerów: 76% uważa, że wiek mężczyzny nie ma znaczenia, zaś 24% twierdzi, że związek z młodszym mężczyzną nie ma szans na przetrwanie.

JAK DŁUGO POLKI ROBIĄ SIĘ NA BÓSTWO?  

Nie wszyscy mężczyźni wiedzą ile czasu ich partnerki przygotowują się do każdej randki. Zapytanie o to kobiety odpowiedziały: 56,6% traci na makijaż 10-15 minut, 25,6% zajmuje to powyżej 15 minut, 13,6% spędza przed lustrem mniej niż 10 minut, 3,4% nie wie ile czasu robi makijaż.

CO MĘŻCZYŹNI UWAŻAJĄ ZA SEKSOWNE?  

Wiele kobiet zastanawia się jak sprawić, by mężczyzna zapomniał o całym świecie patrząc na nie. Poproszono mężczyzn o wybranie jednego z trzech wariantów wśród rąk, ust i perfum. Oto jak odpowiedzieli: Usta: 42% lubi takie pociągnięte błyszczykiem, 38% woli te muśnięte różową szminką, a 20% przepada za jaskrawoczerwonymi. Paznokcie: 51% preferuje kobiety z półdługimi paznokciami pokrytymi jasną emalią, 35% lubi krótkie całkiem naturalne, 14% podobają się długie i czerwone. Zapachy: 43% najbardziej podnieca zapach świeży, owocowy, 34% uwielbia wąchać kobiety pachnące zmysłowymi, orientalnymi perfumami, 23% woli zapachy kwiatowe i romantyczne
Lubisz to?
Dla wszystkich samotnych serduszek...:***
17 Diciembre 2008

 

Wystarczy jedno słowo,
Aby szczęśliwym być,
Wystarczy jeden uśmiech,
By mieć dla kogo żyć,
Wystarczy jeden dotyk,
By serce z sercem spleść,
Wystarczy miłość złota,
By życiu nadać sens...

Lubisz to?
Dla wszystkich samotnych serduszek...:***Dla wszystkichDla wszystkich samotnych serduszek...:*** samotnych serduszek...:***
17 Diciembre 2008
konto usunięte
Teraz siedze w domu sama.. tęsknota niszczy mój świat.. :(
17 Diciembre 2008
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...:*** By serce z sercem spleść:P
17 Diciembre 2008
1 583 584 585 586 587 715