miłość.. 6 literek.. - Dla wszystkich samotnych serduszek...:*** | Fotka.com

Dla wszystkich samotnych serduszek...:***

Miłość to wspaniała rzecz...

Miłość to wspaniała rzecz,
to wielkie dobro w każdej mierze;
sama jedna wystarczy,
by znieść ciężar tego,
co przygniata, i przeprowadzić
z łatwością przez wszystkie życiowe sztormy.

Bo miłość nosi brzemiona,
ale nie czuje ich ciężaru,
każdą gorycz zamienia w smakowitą słodycz.

Miłość pragnie być wywyższona,
nie chce być ściągnięta w dół przez to,
co niskie. Miłość pragnie być wolna,
przebywać z dala od wszystkich światowych pożądań,
tak by wewnętrzne wyobrażenie o niej nie zostało
niczym przyćmione, a wielka fortuna nie związała jej,
ani żeby jej nie zniszczyło nieszczęście.

Nie ma nic słodszego nad miłość...
Lubisz to?
"...Lepiej się daleko kochać niż blisko nienawidzić..." :-) święte słowa
21 Diciembre 2008
konto usunięte
Miłość to wspaniała rzecz...
20 Diciembre 2008
Gdybyś wiedział jak jest cięzko żyć marzeniami...
19 Diciembre 2008