18.12.2008
miłość.. 6 literek..
Miłość to wspaniała rzecz...
to wielkie dobro w każdej mierze;
sama jedna wystarczy,
by znieść ciężar tego,
co przygniata, i przeprowadzić
z łatwością przez wszystkie życiowe sztormy.
Bo miłość nosi brzemiona,
ale nie czuje ich ciężaru,
każdą gorycz zamienia w smakowitą słodycz.
Miłość pragnie być wywyższona,
nie chce być ściągnięta w dół przez to,
co niskie. Miłość pragnie być wolna,
przebywać z dala od wszystkich światowych pożądań,
tak by wewnętrzne wyobrażenie o niej nie zostało
niczym przyćmione, a wielka fortuna nie związała jej,
ani żeby jej nie zniszczyło nieszczęście.
Nie ma nic słodszego nad miłość...
Lubisz to?