"cZYM DLA MNIE JEST MILOSC"

Miłość jest uczuciem, które żyje w naszych sercach. Miłość można porównać do czasu? - czas od zawsze był, jest i chociaż ciągle upływa, to nigdy go nie zabraknie, a mimo tego, zawsze chcielibyśmy mieć go więcej. Miłość można też porównać do gruszki? - każdy z nas wie co to jest gruszka i każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział, dotknął i zjadł gruszkę? - ale czy ktokolwiek z Was potrafi opisać jej kształt, albo smak? Miłość jest czymś, czego każdy z nas doświadcza, choć niektórzy tego nie dostrzegają?, nie doceniają?, nie potrafią odwzajemnić.
Wiele osób myli miłość z pożądaniem. Czym więc jest miłość? Jak rozpoznać, że to, czego doświadczamy jest właśnie miłością? Miłość jest wtedy, gdy dwoje ludzi potrafi się doskonale zrozumieć nie wypowiedziawszy ani jednego słowa. Miłość jest wtedy, gdy wiemy, że w drugiej osobie jest nasze schronienie. Miłość jest wtedy, gdy chcemy całym sobą żyć dla drugiej osoby. Miłość jest wtedy, kiedy wzajemne relacje między dwojgiem ludzi opierają się na zrozumieniu, na zaufaniu, na cierpliwości? Miłość jest potężna, ale powinna być też wyrozumiała i powinna umieć wybaczać.
Kasieńko - przepraszam za wszystkie moje błędy, za wszystkie zaniedbania?, ale najbardziej przepraszam za to, że czasami zapominam, czym jest miłość. A miłość przecież jest w nas! To ty jesteś moją miłością, to przecież Ty zamieszkałaś w moim sercu? to Ty masz w nim swoje schronienie! Kocham Cię Kruszynko!
Ja? Ty? MY - zawsze, na zawsze?
"Wiersz do Miłości"
Przyjdę ogrzać serce miłości
Którą spotkam a o
której jeszcze nie wiem, jak
Ona zbliży się do mnie
Abym ją spostrzegł da jakiś
Sygnał że to właśnie Ona!
Wtedy ogrzeje jej serce mocno
I sprawię by była szczęsliwa!
