Dla wszystkich samotnych serduszek...:*** | Fotka.com

Dla wszystkich samotnych serduszek...:***

samotność gromi w mym sercu..

choć przy mnie tylu ludzi..

którzy wspieraja, choć tylko stoja..

chca zdobyć serce z kamienia

...mchem obrośnięte jak kora drzewa

Uśpione -choć nie nieżywe...

nic nie czuje

..ni bólu

..ni chłodu ...

.. ni ciepła

SAMOTNOŚĆ..

niczym sztorm na morzu

chce zniszczyć uczucia gniewu w sobie

chce choćniszczy tylko wszystko wokoło

targa uczuciami..niczym wiatr

samotności ma knąbrna

nie rań

zostaw!!!

opuść ramiona

..zostań cząstką rozpaczy..

Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
...mchem obrośnięte jak kora drzewa
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
03.01.2009

Właśnie Ty

W siebie tak wpatrzeni,
W sobie zakochani,
W sobie zaślepieni trwamy w miłosnej otchłani,
W tej pięknej rozkoszy nasze zmysły razem,
Droga mego życia - Ty dla niej drogowskazem,
Ty dla moich oczu jesteś Afrodytą
I cudem stworzenia
I moją boginią,
Wyznacznikiem szczęścia,
Całym moim światem,
Najpiękniejszym kwiatem, myślą, aromatem.
Twoich ust zbliżenie i spojrzenie w oczy
Sprawiają że gdzieś między gwiazdami kroczę.
Magia Twego ciała nie do opisania,
Bo słów nie ma takich do w pełni tego oddania.
Jesteś najwspanialszą i jedyną drogą
I pójdę nią wszędzie, bo na zawsze chcę być z Tobą
Może nie znam pięknych słów, by to powiedzieć:
Jestem, bo Ty jesteś i musisz o tym wiedzieć, że:

Właśnie Ty jesteś każdą przyczyną,
To dla Ciebie słowa moje płyną.
Jesteś moich marzeń spełnieniem i prawdziwym odzwierciedleniem. Tylko z Tobą tak dobrze się czuję,
Zawsze jesteś kiedy potrzebuję Ciebie,
Kiedy tak w objęciach Twych tonę,
Moje marzenia są już spełnione.

2.Jak ja podziękować życiu mam za Ciebie,
Za ten skarb największy jakim jest że mamy siebie,
Za to serce rano kiedy słonce wstaje,
Oczy swe otwieram, a ono mi Ciebie daje.
Jesteś dla mnie do życia powodem,
Bólu ukojeniem i wielkim chłodem,
Tym pragnieniem jaki w sobie czuję,
Chcę być z Tobą, kocham Cię i potrzebuję.
To o Tobie tak marzę, kiedy pieścisz mnie słowami.
I napełniam kielich myśli wspólnej drogi marzeniami.
To dla Ciebie tak mocno moje serce zawsze bije,
Kiedy jesteś razem ze mną czuję że naprawdę żyję.

Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
Jak ja podziękować życiu mam za Ciebie, Za ten skarb największy jakim jest że mamy siebie,
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
03.01.2009

samotne serduszko

Moje serce to nie kamień,
nie jest niezniszczalne,
nim nie wybijesz szyby
ani nie potkniesz się o nie...
Ono nie wyrządzi Ci krzywdy,
nie zabije ani nie zrani
jedynie może pokochać,
umrzeć dla Ciebie...
To Ty możesz je skrzywdzić
zranić własnym słowem,
sprawić by przestało bić...

Moje biedne małe serduszko
tak w Tobie zakochane
a dalej smutne i samotne
bawi się w berka,
goniąc za Twoim sercem.
Czy pozwolisz się złapać?
Pozwolisz nam razem żyć?
Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
To Ty możesz je skrzywdzić zranić własnym słowem, sprawić by przestało bić...
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
03.01.2009

zdrada

;((      facet to świnia ;//
Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
10 Enero 2009
konto usunięte
ta jasne a wy faceci to święci :P
7 Enero 2009
02.01.2009

coś i nic.. xD

Jest pewne imię.
Na ... się zaczyna.
Nosi je pewien chłopak,
A kocha go pewna dziewczyna.




Jak się w życiu mijają pociągi,
tak i my poszukajmy swych dróg,
na maleńkiej stacyjce przyjaźni,
może kiedyś spotkamy się znów.



Zapomnę o złej woli...
Zapomnę co dręczy, co boli...
Zapomnę nawet o sobie,
lecz nigdy kochanie o Tobie.




Kocham się w tobie bez wzajemności.
Po nocach ciągle szlocham.
Choć wiem, że to bez sensu,
To jednak wiąż cię kocham.

Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
Jak się w życiu mijają pociągi, tak i my poszukajmy swych dróg, na maleńkiej stacyjce przyjaźni, może kiedyś spotkamy się znów. :smutny: :smutny: :smutny: :smutny:
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
Miłość jest taka, jaki jest świat. Świat jest taki, jaka jest miłość:*

 

 

Czym byłby człowiek bez miłości? Jego życie byłoby puste i beznadziejne? Miłość to największe
i najważniejsze uczucie. Jeśli ogarnia, to absolutnie i całkowicie, często prowadzi do obłędu. Uważam, że miłość
w życiu młodego człowieka jest niezwykle ważna.
Na tysiącach stron pisarze przedstawiają uczucia dwojga ludzi: mężczyzny i kobiety. Jakże różne są tego oblicza? miłość bywa wierna i niespełniona, szalona i dojrzała, zmysłowa i platoniczna, radosna i pełna rozpaczy. Ale za każdym razem jest inna. To silne uczucie spotyka ludzi w różnym wieku, jednak najwięcej rozterek przezywamy, gdy jesteśmy młodzi i niedoświadczeni. Miłość to płomień, którego nie można przygasić. Gdy nas opanuje nie jesteśmy w stanie na niczym się skupić. Wszystko wylatuje nam z rąk, bujamy w obłokach, nie widzimy, co się dookoła dzieje.
Miłość daje nam wiele satysfakcji, mamy komu wyżalić się ze swoich problemów, wątpliwości. Możemy liczyć na to, że nasza ,,druga połówka? da nam dobrą radę i z każdej sytuacji pomoże znaleźć wyjście. Wybranek (lub wybranka) jest solidną opoką w trudnych chwilach. Dzięki tej osobie nie czujemy się samotni czy zagubieni.
Miłość powoduje, że jesteśmy bardziej dowartościowani i wyróżnieni. Mamy świadomość, że spotkało nas coś wyjątkowego ? że poznaliśmy osobę nam przeznaczoną. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Dlatego powinniśmy pielęgnować to głębokie uczucie jakie żywimy do innego człowieka, nie pozwolić, aby cokolwiek zniszczyło tę miłość. Bo tylko dzięki niej jesteśmy w stanie chodzić przez płomienie ognia, ciemności? do słońca; wszystko wydaje się nam łatwiejsze i prostsze w zrealizowaniu. Wiemy, że nie ma rzecz niemożliwych i jesteśmy
w stanie dokonać wszystkiego.
Gdy kochamy, to przepełniają nas pozytywne emocje. Życie nie wydaje się takie przerażające i puste. Stajemy się silniejsi duchowo, jesteśmy bardziej otwarci, łatwiej dostrzegamy problemy innych ludzi i staramy się im pomóc. Miłość czyni z nas zupełnie inne osoby, obraca egzystencję o sto osiemdziesiąt stopni, powoduje, że do szarych i ponurych dni wdzierają się promienie słońca. Ale czy to uczucie może trwać, aż do grobowej deski?
Najlepszym przykładem na to, że miłość może być nieśmiertelna jest piękna i wzruszająca historia dwojga młodych kochanków z Werony ? Romea i Julii. Pokochali się na przekór swoim rodzinom, które od lat żyły
w głębokiej nienawiści. Żaden z przedstawicieli rodu Montekich i Kapulettich nie wyraziłby zgody na ślub młodych. Liczne nieporozumienia i nienawiści rodzin przyczyniły się do tragicznej śmierci kochanków. Jednak młodzi byli razem? na wieki. I nic już ich nigdy nie rozdzieli. Ich miłość jest nieśmiertelna. Będzie trwać wiecznie.
Kolejnym przykładem może być średniowieczny romans pt.:,, Dzieje Tristana i Izoldy?. On był najwierniejszym rycerzem króla Marka, a ona królewską narzeczoną. Z winy nieuważnej służącej Brangien napili się miłosnego napoju i odtąd nie mogli bez siebie żyć. Kochali się na przekór wszystkim i na nic nie zdały się zakazy króla. Jednak i tę parę spotkała śmierć. Tristan umarł na skutek groźnych ran, a Izolda z żalu i boleści nad ukochanym.
W literaturze spotykamy mnóstwo zakochanych par, ale nie zawsze ich uczucie musi skończyć się tragicznie. W pamięci ludzi głęboko zapadła miłość Jana Skrzetuskiego do pięknej Heleny Kurcewiczównej, Odyseusza i Penelopy, Scarlett O?Hary i Rhetta Buttlera, Winicjusza i Ligi czy Michała Wołodyjowskiego i Basi. Książki pokazują nam jak miłość może być różnorodna. Nigdy nie spotkamy uczucia takiego samego, każda miłość jest inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jednakże każdy z nas inaczej zinterpretuje to piękne słowo.
Jak wynika z powyższych rozważań, miłość jest ogromnie ważna dla młodego (i starszego) człowieka. powyższe przykłady udowodnniły, że może być wieczna i nieśmiertelna oraz przezwyciężyć wszystkie przeszkody, jakie staną nam na jej drodze. Bez miłości nasze dusze byłby martwe. To uczucie to jeden z najważniejszych wyznaczników naszego człowieczeństwa. ,, Kiedy kochamy, stajemy się nieśmiertelni?. Czym jest miłość w życiu młodego człowieka?

 

 

 

Trudno jednoznacznie powiedzieć ,,czym jest miłość?" , podobnie, jak trudno obiektywnie określić czym jest przyjaźń, nienawiść, radość i inne abstrakcyjne pojęcia określające pewne emocje. W Chrześcijaństwie miłość jest uznawana za jedną z trzech cnót teologicznych, obok wiary i nadziei jest uznawana za jedną z trzech cnót teologicznych. Nie sposób sobie wyobrazić życia bez miłości, jednak bardzo trudno opisać to uczucie słowami.

 

 

 

Czym jest miłość w swej najgłębszej istocie? Przelotnym uczuciem? Namiętnością? Emocjonalną kontemplacją piękna i dobra? Często się nad tym zastanawiam i dochodzę do wniosku, że miłość jest i przelotnym uczuciem, namiętnością i kontemplacją piękna i dobra. Uważam, że obecnie miłość jest wartością niedocenianą w porównaniu z żądzą władzy, znaczenia i bogactwa materialnego.

Miłość jest głęboką, istotną potrzebą człowieka, tęsknotą za uzupełnieniem swej egzystencji i nadaniem jej sensu. Ja miłość zaliczam do wartości uniwersalnych, takich jak prawda, dobro i piękno.

Człowiek posiadający zdolność do miłości postrzega świat i ludzi sercem. Odbiera ciepło innych i dużo ciepła im okazuje. To w miłości najpełniej realizują się tkwiące w człowieku wartości. W miłości odnajduje osoba największą pełnię swego bytowania, obiektywnego istnienia. Przede wszystkim miłość umożliwia mi poznanie pełnej prawdy o człowieku, dochodzę do głębszego poznania człowieka.

Miłość zaczyna się tam, gdzie dostrzega się w człowieku osobę, a nie rzecz, którą można wykorzystać, a potem wyrzucić. czasu tylko możemy ukryć egoizm  zmysłów, czy też egoizm uczuć  w zakamarkach fikcyjnej struktury, którą z całą tylko dobrą wiarą nazywa się miłością

Dla mnie miłość jest nie tylko ?ródłem, ale i najbardziej intensywnym przejawem życia. Dla mnie miłość przejawia się prawdomównością, dobrem, wszechmocą, szczęściem, które stwarza i ocala Bóg. Kocham Boga i wiem, że Bóg też mnie kocha. Bóg jest miłością, to znaczy, że jest tym gniazdem człowieka, w którym czeka na niego szczęście.

Istnieje głęboka potrzeba miłości. Nie ma człowieka, który by nie pragnął kochać. Sęk w tym, że czasem przytrafia się miłość nieszczęśliwa .....
Oto zakochał się w niej, lecz bez wzajemności. Oto matka troszczy się o dziecko, a ono schodzi na manowce. Czy warto więc kochać? Warto! bo miłość to dobroć dla każdego człowieka i tęsknota za Bogiem jako wartością najwyższą. Nie tylko warto być dobrym, ale nawet należy, gdyż zła, które jest na świecie, nie pokonamy złem. Tego może dokonać tylko bezinteresowna miłość. Tylko ta wartość może uratować zautomatyzowany świat. Każdy jest swego rodzaju egoistą, ma materialne spojrzenie na świat, trudno jest dostrzec wartości duchowe w drugim człowieku i chyba dlatego ludziom jest tak potrzebna miłość, akceptacja którą od Boga otrzymują.

Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
Czym byłby człowiek bez miłości? :smutny:
10 Enero 2009
konto usunięte
potrzebna miłość, akceptacja którą od Boga otrzymują.
7 Enero 2009

 

Lifehouse "Everything"

Znajdź mnie tu
Mów do mnie
Chcę czuć, że jesteś
Muszę Cię słyszeć

Jesteś światłem
Które mnie prowadzi
Do miejsca
Gdzie znajdę znów spokój/ukojenie

Jesteś siłą
Która sprawia że wciąż idę
Jesteś nadzieją
Która sprawia, że wciąż ufam

Jesteś życiem
Dla mojej duszy
Jesteś moim celem
Jesteś wszystkim (dla mnie)

Więc jak to możliwe
Że stoję tu z Tobą
I nie jestem poruszony
Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego niż to

Uciszasz burze
Dajesz mi odpocząć
Trzymasz mnie w swoich dłoniach
Nie pozwolisz mi upaść

Wciąż jesteś w moim sercu
I zapierasz mi dech w piersiach
Czy weźmiesz mnie ze sobą
Czy zabierzesz mnie głębiej niż teraz

Więc jak to możliwe
Że stoję tu z Tobą
I nie jestem poruszony
Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego niż to

Więc jak to możliwe
Że stoję tu z Tobą
I nie jestem poruszony
Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego niż to

Ponieważ jesteś wszystkim, czego pragnę
Wszystkim, czego potrzebuję
Jesteś wszystkim
Wszystkim

Jesteś wszystkim, czego pragnę
Wszystkim, czego potrzebuję
Jesteś wszystkim
Wszystkim

Jesteś wszystkim, czego pragnę
Wszystkim, czego potrzebuję
Jesteś wszystkim
Wszystkim

jesteś wszystkim, czego pragnę
Wszystkim, czego potrzebuję
Jesteś wszystkim
Wszystkim

Więc jak to możliwe
Że stoję tu z Tobą
I nie jestem poruszony
Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego niż to

Więc jak to możliwe
Że stoję tu z Tobą
I nie jestem poruszony
Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego
Coś lepszego niż to

Czy powiesz mi
Czy możliwe jest
Coś lepszego niż to

Lubisz to?
konto usunięte
Super piosenka:D:D^^bardzo mi sie podoba^^
26 Enero 2009
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
Wciąż jesteś w moim sercu I zapierasz mi dech w piersiach Czy weźmiesz mnie ze sobą Czy zabierzesz mnie głębiej niż teraz
7 Enero 2009
02.01.2009

Miłość bez jutra

Mój sen śmiertelny ciałem spełniasz i słowem płochym w śnie poczętym: puszysta włosów twoich perła jak promień krągły w pościel spływa, gdzie dłoń pierzasta jak z igliwia rozdziela cienie ciał od lęku. Mówimy szeptem krwi łagodnej słuchając w sobie: niech w nas płynie, niech niesie - światło jak w roślinie prześwietli serc planety małe i obudzimy się słuchając szelestu chmur i grania wody. Bo tyle tylko jest w nas ciepła, co dłoń zdziwiona objąć zdoła, i trwogi tyle, co zakrzepła wy ryj e w twarzy łza jak z ognia, i głosu w nas, co wydać może w kielichu warg języka ostrze. Niech płynie w nas - mówimy jeszcze ten szmer ciemności, póki księgę obłoków wiatr przegina miękką. Bo tyle tylko wiary w pieśni, ile obrazu pod powieką ziemi odbitej ostatecznie.
Lubisz to?
konto usunięte
Niech płynie w nas
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
konto usunięte
Bo tyle tylko jest w nas ciepła..
2 Enero 2009
02.01.2009

Kilka wierszy

Mam dla was kilka wierszy własnej roboty.
Nawet gdybym chciała z Tobą być to to nie jest możliwe.
Sumienie nie daje mi żyć, bo miałam żyć uczciwie.
Zbyt dużo błędów popełniłam za dużo krzywdy wyrządziłam.
Dużo rzeczy jeszcze o mnie nie wiesz,
a ja się zastanawiam czy potrafię iść teraz przed siebie bez Ciebie.
Dużo obiecywałam słowa nie dotrzymałam,
teraz już nie wiem czy Cie Kochałam.
A gdy to piszę łzy płyną po mej twarzy, chciałabym ostatni raz zobaczyć uśmiech twój.
Zrozumiałam, że nie ma szans na to abyś był mój.
--------------- --------------- ---------------- ----------------- --------------- ----------------
Mogliśmy być razem.
A jednak nie chcieliśmy.
Mogliśmy być par przykładem.
A jednak nie umieliśmy.

Mogliśmy wszystko.
A Ty to zaprzepaściłeś.
Swoim zachowaniem to uczyniłeś.
I mnie opuściłeś.

Lecz nie ma czego żałować,
na pewno nie będę płakała.
Byłeś, odszedłeś..
A ja zapomniałam!

----------- ----------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------
Nawet gdybym chciała z Tobą być to to nie jest możliwe.
Sumienie nie daje mi żyć, bo miałam żyć uczciwie.
Zbyt dużo błędów popełniłam za dużo krzywdy wyrządziłam.
Dużo rzeczy jeszcze o mnie nie wiesz,
a ja się zastanawiam czy potrafię iść teraz przed siebie bez Ciebie.
Dużo obiecywałam słowa nie dotrzymałam,
teraz już nie wiem czy Cie Kochałam.
A gdy to piszę łzy płyną po mej twarzy, chciałabym ostatni raz zobaczyć uśmiech twój.
Zrozumiałam, że nie ma szans na to abyś był mój.
----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- -----
Teraz już wiesz jak to jest.
Spędzać samotnie noce i dnie.
Mówiłeś, że nigdy nie będziesz sam,
że zawsze pod ręką przyjaciół swych masz,
a jednak życie w kość Ci dało,
przyjaciół po całym świecie rozwiało.
Teraz nie masz nikogo!
Musisz samotnie chodzić własną drogą.
I czasami zadajesz sobie pytanie:
- Gdzie przyjaciele? Przecież było ich tak wiele!?
Zbyt bardzo ich ceniłeś.
Za bardzo im wierzyłeś,
a oni Cię olali!
Inne drogi wybrali.
Mieliście wspólne plany wakacje, sylwester.
Lecz teraz będziesz sam,
Ja nie wrócę bo nie chcę!


---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------
Płakała w samotności,
chcąc zapomnieć o miłości.
Patrzyła na jego zdjęcie,
które podarował jej w prezencie.
Kto by pomyślał, że ona jest smutna?
Jak zawsze chodziła z uśmiechem na ustach.
Czasami żyć już się nie chciało,
Tak bardzo jej go brakowało.
Nie widziała go długo,
choć nie mieszkał daleko.
Może właśnie to nasilało jej tęsknotę.
Czasami gdy była w domu sama,
chodziła jak obłąkana.
Zapłakana, rozczochrana, zamyślona.
Takim człowiekiem przez niego stała się ona.

--------------- --------------- --------------- -------------- --------------- ---------------
Zakochana byłam w Tobie,
codziennie myślałam o Twojej osobie.
Mówiłeś również że kochasz mnie,
lecz się okazało, że myliłeś się.

Kochałeś nadal ją!
Byłą dziewczynę twą.
Płakałam długo prawie cały rok.
Lecz teraz chcę zrobić Ci na złość.

Pojawiałeś się w mym życiu kiedy chciałeś,
a później tak bez słowa znikałeś.
A ja byłam głupia po nocach do Ciebie dzwoniłam,
kiedy ona Cię raniła.

Teraz już nie będzie tak.
Nie jestem tak mściwa,
aby napluć Ci w twarz.
Ja chcę tylko zamienić się z Tobą na miejsca.

Śmiać się wtedy,
kiedy Ty będziesz płakał.
Pojawiać się i znikać.
Od dziś to moja jest taktyka.
---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ---------- ----------
Piszcie czy wam się podoba itp.:)


Lubisz to?
konto usunięte
całkiem całkiem nawet może być pozdro
17 Abril 2009
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
Zakochana byłam w Tobie, codziennie myślałam o Twojej osobie. Mówiłeś również że kochasz mnie, lecz się okazało, że myliłeś się.
7 Enero 2009

Podsumowując można powiedzieć ,że miłość jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka . Jest źródłem życia oraz jego sensem. W starożytnych Indiach istniało powiedzenie: "Trzy są źródła ludzkich popędów i pragnień: dusza, rozum i ciało. Pragnienia duszy - rodzą przyjaźń, rozumu - szacunek, ciała - pożądanie. Dopiero połączenie tych trzech pragnień rodzi miłość..." Dlatego też w miłości nie wolno kierować się samym umysłem, ponieważ miłości nie można zaplanować, a samo dążenie do zespolenia cielesnego nie może stanowić istoty miłości, może być jedynie jej elementem.


"Miłość to działanie, a nie bierne doznawanie.
(...) kochać to przede wszystkim dawać, a nie brać."

 

"Miłość to coś bardzo małego i prostego -
ty żyjesz we mnie, a ja w tobie"

 Dla  samotnych....


Lubisz to?
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek...x*** Super klan:))
10 Enero 2009
konto usunięte
Miłość to działanie, a nie bierne doznawanie. (...) kochać to przede wszystkim dawać, a nie brać." "Miłość to coś bardzo małego i prostego - ty żyjesz we mnie, a ja w tobie"
7 Enero 2009
Dla wszystkich samotnych serduszek
4 Enero 2009
1 571 572 573 574 575 715