MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Piłkarz Manchesteru United Danny Simpson, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Newcastle United pragnie na stałe pozostać w klubie z St James' Park.

Cały transfer ma odbyć się po zakończeniu obecnego sezonu, gdy kontrakt obrońcy ze Srokami wygaśnie. Zarząd Newcastle na nadzieję jednak na przedłużenie umowy tym razem jako zakup definitywny.

"Kocham to wszystko i nie zamierzam tego zmieniać" - powiedział Danny dla Newcastle Chronicle.

"Dla mnie i dla drużyny to była bardzo dobra pierwsza część sezonu i jeśli odejdę w takim momencie chyba spalę się ze wstydu."

"Mam nadzieję, że pokazałem się z tak dobrej strony, że Newcastle przedłuży ze mną kontrakt, a moja kariera pójdzie naprzód."

"Fani są fenomenalni, więc zostanie tutaj na kolejne lata będzie czymś świetnym. A negocjacje lada dzień zacznę ja" - zakończył.

Lubisz to?
No skoro tak chce to niech tam zostanie.
14 Enero 2010

 

Trener juniorów Manchesteru United Paul McGuiness pozytywnie wypowiedział się na temat postępów sprowadzonego niedawno w swoje szeregi pomocnika Paula Pogby.

W najbliższym czasie zespół do lat 18 Czerwonych Diabłów wybierze się na wyjazdowy mecz z Burnley w ramach IV rundy FA Youth Cup. W poprzedniej rundzie Diabełki pokonały Birmingham i są głównymi kandydatami w walce o puchar.

McGuiness jest zachwycony postępami jakie uczynił Pogba od czasu przybycia na Old Trafford i sądzi, że w niedługim czasie Pogba powinien zadebiutować w pierwszym zespole.

"Jestem naprawdę zadowolony z Paula" - powiedział McGuiness.

"Na początku nie miał łatwo z powodu kontrowersji wokół jego transferu, jednak teraz rozmawia się o nim jedynie w kontekście czysto futbolowym."

"On wie, podobnie jak jego koledzy z drużyny, co oznacza zdobycie Youth Cup dla Manchesteru United."

Lubisz to?
Niedługo będzie regularnie grał w pierwszym składzie.
14 Enero 2010
konto usunięte
Młody się rozkręca i oby tak dalej!
14 Enero 2010

 

Dzisiaj odbył się pogrzeb byłego zawodnika Manchesteru United Alberta Scanlona. Wśród żegnających go ludzi byli koledzy z drużyny: Sir Bobby Charlton, Harry Gregg, Bill Foulkes, Denis Law i Nobby Stiles.

74-letni Scanlon zmarł w zeszłym miesiącu. Był zawodnikiem Czerwonych Diabłów w latach 1954-61. Był jednym z tych, którzy przeżyli katastrofę pod Monachium.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Weaste, Salford. Oprócz rodziny i przyjaciół w kondukcie pogrzebowym przeszło ponad 300 osób.

"Był bardzo miły i hojny" - wspominał kolegę Charlton.

"To był chłopak stąd i bardzo mi pomógł, gdy trafiłem do drużyny. Od razu się ze mną zaprzyjaźnił, pokazał okolicę i zaprosił na posiłek do swojego domu."

Na boisku Charlton grał z numerem 11, a Scanlon jako 10-tka grał na skrzydle.

"Miał ogromny talent i świetną szybkość. W formie był nie do zatrzymania."

Charlton, który wygłaszał mowę pogrzebową, rozbawił zebranych kilkoma historyjkami z czasów gry ze Scanlonem. Podobno Albert uwielbiał drażnić się z obrońcą, przeciw któremu przyszło mu grać. Natomiast pewnego razu, gdy United grali na Old Trafford, piłkarze byli bardzo ciekawi wyniku spotkania Crystal Palace, które musiało przegrać. W przerwie meczu Scanlon powiedział, że Palace przegrywa 0:1. Charlton jednak nie uwierzył i zaczął wypytywać Alberta skąd zna wynik, skoro dopiero co weszli do szatni. "Znam wszystkie wyniki, jaki Cię interesuje?" - odparł Scanlon.

Kondukt pogrzebowy zatrzymał się również w Tunelu Monachijskim pod Old Trafford. Na koniec odegrano tradycyjny hymn piłkarski "Abide with Me"

Lubisz to?
Niech spoczywa w spokoju [*]
14 Enero 2010

 

Wydaje się, że Tomasz Kuszczak powoli staje się jednym z głównych bohaterów Manchesteru United. Ostatnio został wybrany najlepszym piłkarzem "Czerwonych Diabłów" w meczu z Birmingham. W głosowaniu kibiców na "Piłkarza Grudnia" zajął trzecie miejsce.


W głosowaniu przeprowadzonym na oficjalnej stronie klubu polskiego bramkarza, który uzyskał 15% głosów wyprzedzili tylko: Antonio Valencia (45%) i Wayne Rooney (30%).

- Najważniejsze, że zostałem zauważony, bo w końcu na szacunek trzeba zasłużyć. Myślę, że przez te 11 meczów pokazałem, że stać mnie na grę na najwyższym poziomie w takim klubie, jak Manchester United - mówi Kuszczak.

Polski bramkarz ma już kolejny cel - znaleźć się w czołowej trójce na koniec sezonu.

Piłkarz Miesiąca - Grudzień:

1. Antonio Valencia - 45%
2. Wayne Rooney - 30%
3. Tomasz Kuszczak - 15%
4. Patrice Evra - 6%
5. Darren Fletcher - 2%
6. Michael Carrick - 2%

Lubisz to?
Teraz to sobie raczej składu bez niego kibice nie wyobrażają.
14 Enero 2010
konto usunięte
Teraz wszyscy go kochają!
14 Enero 2010

 

Fiorentina dopięła już na ostatni guzik warunki transferu Adema Ljajica z Partizana Belgrad, który od stycznia miał być piłkarzem Manchesteru United.

Młody serbski ofensywny pomocnik już rok temu podpisał wstępną umowę z Manchesterem United, ale sztab trenerski klubu z Old Trafford uznał, iż jego talent nie rozwinął się na tyle dobrze, aby mógł podpisać kontrakt z klubem, dodatkowo piłkarz nie dostał pozwolenia na pracę w Anglii. Nieoficjalnie mówi się jednak, że piłkarz ten okazał się za drogi dla 'Czerwonych Diabłów'.

Niezdecydowanie Manchesteru United wykorzystała włoska Fiorentina, która jest już niemal pewna pozyskania Ljajicia.

- Mogę potwierdzić, że mój klient jest bardzo bliski porozumienia z Violą - powiedział Mladen Furtula, który reprezentuje piłkarza.

Transfer ten dojdzie do skutku, jeżeli piłkarz przejdzie pozytywnie testy medyczne.

Lubisz to?
No to zobaczymy czy się tam sprawdzi.
14 Enero 2010

 

Trener Manchesteru Untied Sir Alex Ferguson chce by w Premier League wprowadzić przerwę zimową.

Czerwone Diabły aktualnie przebywają na obozie treningowym w słonecznym Katarze. W ubiegły weekend z powodu złych warunków atmosferycznych rozegrano tylko dwa mecze i Ferguson twierdzi, iż najwyższy czas by wprowadzić zimową pauzę w rozgrywkach, a sezon w Premier League wydłużyć do końca maja.

"Trudno rozgrywać mecze na zmarzniętej murawie podczas zimy. Każdy chce odpocząć."

"Podczas przerwy w styczniu można wyleczyć łagodniejsze kontuzje zawodników, również trenerzy potrzebują mentalnego odpoczynku."

"Dlaczego nie można styczniowej przerwy odrobić w maju?"

"Ten pomysł popierają wszyscy trenerzy w Anglii, jednak nigdy tak na prawdę nie został rozpatrzony przez władze FA" - zakończył Ferguson.

 

AKTYWNOŚĆ - 177 MIEJSCE (+ 4)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Przez globalne ocieplenie z roku na rok będzie gorzej i uważam ten pomysł za bardzo dobry.
14 Enero 2010
konto usunięte
Myślę, ze to świetny pomysł zważywszy na to, że ostatnio sporo meczów odwołano!
14 Enero 2010

 

Urząd Podatkowy i Celny Jej Królewskiej Mości (HMRC) prowadzi dochodzenie w sprawie umów regulujących kwestie praw do wizerunku zawodników Manchesteru United. W przypadku przegranej sprawy Czerwone Diabły będą musiały zapłacić 5,3 mln funtów zaległego podatku.

HMRC twierdzi, iż umowy określające wykorzystanie praw wizerunku zawodników podlegają opodatkowaniu. Innego zdania jest klub z Old Trafford, dlatego spór rozstrzygnie sąd.

Zawodnicy tacy jak Wayne Rooney i Rio Ferdinand już niedługo mogą stracić pięćdziesiąt procent wynagrodzenia za wykorzystywanie ich wizerunku w kampaniach promocyjnych.

O sporze podatkowym Manchester United poinformował w poniedziałek kiedy wyszło na jaw, że klub wyda warte 500 milionów funtów obligacje, które mają pomóc uporać się z olbrzymim zadłużeniem.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Dla takiego klubu taka kwota to pikuś :)
14 Enero 2010
konto usunięte
Kiedyś na pewno to spłacą :p !
14 Enero 2010

 

Pewność siebie może zniszczyć karierę napastnika United Dymitara Berbatowa, który znalazł się pod ostrzałem kibiców i działaczy United - donosi News of the World.

Przypomnijmy, że 28-latek jest najdroższym transferem United w historii tego klubu. Przybywając na Old Trafford w 2008 roku był nadzieją kibiców. Niejedni widzieli w nim Erica Cantonę, niejedni oczekiwali 30 bramek w sezonie...

Sir Alex Ferguson, który był głównym pomysłodawcą i realizatorem ściągnięcia Bułgara na Old Trafford coraz częściej zastanawia się nad jego losem. Osoba bliska Szkotowi powiedziała, że głównym problemem Berby jest nadmierna pewność siebie, która paraliżuje go psychicznie. Co więcej w jego głowie ciągle pojawia się zdanie "najdroższy transfer United".

- On ma wszystko co potrzebuje piłkarz i Fergie to wie i wierzy w to lecz problemem jest to, że nie może się odblokować.

Media sugerują coraz wyraźniej, by Szkot sprzedał Berbę po zakończeniu obecnego sezonu tym samym zyskując środki do sprowadzenia Benzemy, który wydaję się bardziej ruchliwym i skutecznym napastnikiem.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Jak nie poradzi sobie z presją to nie będzie grał dobrze.
14 Enero 2010
konto usunięte
No nie wiem, może SAF go sprzeda!
14 Enero 2010
konto usunięte
oj gubi się gubi ale na pewno będzie lepiej
13 Enero 2010

Zostało 150 dni do rozpoczęcia imprezy Mistrzostw Świata w RPA. Nemanja Vidić nie grał cztery lata temu podczas turnieju w Niemczech, dlatego nie może doczekać się swego najważniejszego turnieju w karierze.

Cztery lata temu obrońca United pojechał na MŚ, ale w każdym meczu Serbii i Czarnogóry był poza jedenastką. Tym razem, jako kapitan zespołu, będzie starał się poprowadzić swoją reprezentację d
o jak najlepszych występów.

"Tuż przed turniejem dostałem czerwoną kartkę i nie mogłem zagrać w pierwszym meczu fazy grupowej" - powiedział Vidić, który następne dwa spotkania oglądał z ławki, gdyż nabawił się kontuzji na treningu.

"Dlatego bardzo jestem zadowolony z ponownego awansu. Oby tym razem mniej nic nie zatrzymało. Im bardziej myśli się o mistrzostwach i
chcę się być bez kontuzji tym większa jest szansa, że ona się przytrafi."

"Nigdy nie grałem na Mistrzostwach Świata, dlatego to będzie najważniejsze doświadczenie w karierze" - dodał Serb.

Lubisz to?
konto usunięte
To taki debiut będzie ! :p
14 Enero 2010
No oby tym razem mu się udało.
13 Enero 2010

Po raz kolejny sir Alex Ferguson uniknął konsekwencji ze strony Football Association po krytycznych słowach skierowanych wobec sędziego. Menedżer Manchesteru United tym razem publicznie narzekał na decyzję Marka Clattenburga o wyrzuceniu z boiska Darrena Fletchera w sobotnim spotkaniu z Birmingham City.

Pomocnik Czerwonych Diabłów został dwukrotnie upomniany żółtymi kartkami, co w konsekwencji oznaczało przedwczesne zakończenie udziału w zremisowanym 1:1 meczu z ekipą Alexa McLeisha. Ferguson przypomniał po spotkaniu, że Clattenburg był bardziej pobłażliwy dla piłkarzy w pojedynku Arsenalu z Tottenhamem Hotspur w poprzedniej kolejce.

Szkoleniowiec mistrzów Anglii wciąż ma nałożone dwa mecze kary w zawieszeniu za krytyczne wypowiedzi na temat innego arbitra, Alana Wileya, których Ferguson dopuścił się w październiku ubiegłego roku. Komentarze na temat pracy Marka Clattenburga nie wywołały jednak żadnych negatywnych konsekwencji dla 68-letniego Szkota. Football Association uzasadniła swoją decyzję tym, że Ferguson nie posądził sędziego o stronniczość ani nie poddał w wątpliwość jego uczciwości.

- Przeciwko sir Aleksowi Fergusonowi nie zostanie podjęta żadna akcja ze strony Football Association - poinformował rzecznik związku.

Lubisz to?
konto usunięte
I bardzo dobrze, za mówienie prawdy nie powinno się karać!!!
14 Enero 2010
Teraz co jakiś komentarz pomeczowy SAF-a będzie dyskusja czy go za niego ukarzą :D
13 Enero 2010
1 281 282 283 284 285 412