MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Od dłuższego czasu media informują, że Real Madryt oraz FC Barcelona zainteresowane są sprowadzeniem Wayne'a Rooneya. Co więcej, brytyjski "The Sun" donosi, że Anglik nie może dojść do porozumienia z Manchesterem United w sprawie warunków nowego kontraktu. 

Dziennik sugeruje, że obecnie jest bardzo duża rozbieżność pomiędzy żądaniami napastnika, a możliwościami United, którzy mają coraz większe problemy z długami. Wprawdzie kontrakt Rooneya z klubem z Old Trafford wygasa dopiero za dwa lata, ale władze "Czerwonych Diabłów" zgodziły się na renegocjację obowiązującej umowy.

Jednakże doradcy Rooneya chcą opóźnić rozmowy i wznowić je dopiero po zakończeniu Mistrzostw Świata, ponieważ mają nadzieję, że ich podopieczny dobrym występem na tym turnieju zasłuży na wyższą pensję. Anglik ma obecnie 24 lata, więc nowa umowa będzie najprawdopodobniej najlepszą w jego karierze. Jego agenci oczekują 5-letniego kontraktu, który gwarantowałby zarobki w wysokości 140 tysięcy funtów tygodniowo, czyli o 50 tysięcy funtów więcej niż obecne "tygodniówka" Rooneya.

Chociaż "Wazza" jest obecnie najlepszym zawodnikiem mistrza Anglii, ale zarabia mniej niż
Rio Ferdinand, który co tydzień dostaje 110 tysięcy funtów. Agenci zawodnika nie wykluczają, że jeżeli ich podopieczny nie dojdzie do porozumienia z Manchesterem United, to być może zmieni klub.

Lubisz to?
konto usunięte
No na pewno zostanie! to jest więcej niż pewne!
15 Enero 2010
konto usunięte
A tam Łukasz... zawsze jest jakieś ziarenko prawdy :p
15 Enero 2010
Taa, ten brukowiec znowu ploty rozsiewa :/
15 Enero 2010

 

Manchester United ma zamiar złożyć ofertę opiewającą na 18 milionów funtów za obrońcę portugalskiego Porto - Rolando.

Daily Mail
sugeruje też, że na cały transfer miał mieć wpływ Carlos Queiroz, który powołał Rolanda na pierwsze w karierze mecze swojej reprezentacji.

Mówi się też, że poza 24-letnim Portugalczykiem Czerwone Diabły obserwują jego kolegę z drużyny Bruno Alvesa.

Całe to zamierzanie w sprawie duetu z Porto odbywa się, ponieważ Ferguson obawia się o przyszłość swoich dwóch podstawowych stoperów - Rio Ferdinanda oraz Nemanji Vidicia.

Warto dodać, że cena, którą proponuje Szkot może nie wystarczyć, gdyż zarząd "Smoków" żąda 10 milionów więcej, czyli 28 milionów funtów za Rolando.

Lubisz to?
konto usunięte
I tak go nie kupią :D
15 Enero 2010
Chyba ich pogięło z tą kwotą.
15 Enero 2010

 

Menedżer Stoke City Tony Pulis oświadczył, że zamierza sprzedać swojego piłkarza Thomasa Soerensena, którym interesują się największe europejskie kluby, w tym Manchester United.

Klub "Garncarzy" znalazł już nawet zastępcę bramkarza w postaci golkipera Portsmouth Davida Jamesa, który wkrótce ma dołączyć do Stoke.

"Dużo plotek j
uż słyszeliśmy na temat Thomasa i bardzo ważną rzeczą jest żebyśmy przestali oszukiwać samych siebie" - powiedział Pulis.

"Jeśli Bayern Monachium, Manchester United, czy Chelsea złożą za niego ofertę, my pozwolimy mu odejść. Tak po prostu będzie lepiej dla wszystkich."

"Sytuacja Soerensena będzie więc podobna do sprawy Cristiano Ronaldo, który chciał odejść do Realu Madryt, a Ferguson go nie zatrzymywał."

"A bramkarze stoją na kruchej powierzchni. Mamy nadzieję, że lukę po nim załatamy sprowadzeniem Davida" - zakończył.

Lubisz to?
Ciekawe gdzie odejdzie Soerensen skoro go sprzedają.
15 Enero 2010

 

Nigeryjska firma Globacom podpisała umowę z Manchesterem United.

5-letnia umowa gwarantuje United zysk w
wysokości 5 mln funtów. Przypomnijmy, iż Globacom jest największym operatorem sieci telefonów komórkowych w Nigerii.


Na podstawie umowy najzdolniejsi młodzi piłkarze z zachodniej Afryki zostaną zaproszeni do Manchesteru i będą mieć unikalną okazję do trenowania na obiektach treningowych Akademii mistrza Anglii. Możliwość ta dotyczy zawodników z trzech krajów: Nigerii, Ghany oraz Beninu.

Na zawartej umowie skorzystają również miliony członków fanklubów Manchesteru United w wyżej wymienionych krajach. Wybrane osoby będą mieć niepowtarzalną okazję do zobaczenia całkowicie za darmo spotkań mistrzów Anglii, które będą rozgrywane na Old Trafford. Program ma objąć 14 meczów w ramach Premier League, Ligi Mistrzów oraz FA Cup. Co więcej, fani będą na bieżąco otrzymywać wiadomości dotyczące ich ukochanego zespołu.

Lubisz to?
Jak widać sponsorzy wierzą w nasz zespół.
15 Enero 2010


Wypożyczony do Newcastle United Danny Simpson w dalszym ciągu utrzymuje, że chce zostac na stałe w klubie z St James Park. Działacze "Srok" najchętniej przedłużyliby wypożyczenie zawodnika do końca sezonu z opcją wykupienia go na stałe.

Jeśli w najbliższych dniach nic się nie zmieni, 23-letni zawodnik wkrótce wróci na Old Trafford. Mimo, że menedżer Newcastle, Chris Hughton nie wypowiedział się otwarcie w kwestii negocjacji, Simpson, którego kontrakt z United wygasa po zakończeniu sezonu, pragnie przenieść się do "Srok" na stałe.

- Uwielbiam grę w tym klubie i nie chcę jej zakończyć - mówił Simpson. - Pierwsza połowa sezonu była bardzo dobra dla mnie i drużyny, więc szkoda byłoby opuścić klub. Byłbym rozczarowany z tego powodu, lecz mam nadzieję, że zrobię wystarczająco dużo, by otrzymać propozycję kontraktu. Wtedy wszystko ułożyłoby się, a moja kariera nabrała stabilizacji. Kibice są niesamowici i jeśli mógłbym występować tu przez następne lata, byłbym zachwycony.

Pomimo niepewności w kwestii negocjacji, Simpson jest w pełni skupiony wyłącznie na sprawach związanych z grą. - Żyję po prostu z dnia na dzień. Negocjacje są w pewnej fazie, ale koncentruję się na grze. Co prawda musisz trochę o tym myśleć, będąc codziennie na obiektach treningowych, ale kiedy wychodzisz na boisko, zapominasz o tym. To tkwi w twoim umyśle, ale będąc profesjonalistą musisz sobie z tym poradzić - zakończył Anglik.

Lubisz to?
No nikt go na siłę w Manchesterze nie trzyma.
15 Enero 2010

 

Jak donoszą brytyjskie media, sir Alex Ferguson jest zainteresowany pozyskaniem bramkarza Portsmouth, Davida Jamesa.

Zdaniem Daily Express, Portsmouth jest skłonne sprzedać swojego zawodnika, jeśli tylko pojawi się oferta opiewająca na odpowiednio wysoką kwotę. Jedną z możliwości jest także wypożyczenie golkipera, ze względu na trudną sytuację finansową klubu.

Chociaż zainteresowanie bramkarzem reprezentacji Anglii wykazuje także Stoke City, to jednak Manchester United wydaje się być faworytem w tym wyścigu.

Sir Alex Ferguson wciąż szuka bowiem klasowego zmiennika dla Edwina van der Sara, który powrócił ostatnio do treningów, zajmując się wcześniej chorą żoną. Holender wprawdzie trenuje, jednak jego dyspozycja nie jest jeszcze na tyle dobra, aby mógł stanąć między słupkami.

Lubisz to?
Kolejna plotka. Niepotrzebny nam taki bramkarz.
15 Enero 2010

 

"The Times" dotarł do dokumentu przygotowanego przez Manchester United, który jest pokazywany potencjalnym inwestorom. W tym opracowaniu są przedstawione między innymi obawy związane z odejściem na emeryturę sir Aleksa Fergusona oraz ciągle rosnącą konkurencją w Premier League. 

- Jesteśmy w znacznym stopniu zależni od naszego zarządu, w tym od menedżera, sir Aleksa Fergusona, oraz piłkarzy - czytamy w dokumencie. - Nasza zdolność do zatrzymania oraz pozyskania najlepszych piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego jest niezbędna do podtrzymania sukcesów pierwszej drużyny, a co za tym idzie ma ogromny wpływ na sytuację finansową klubu.

- Każdy następca naszego menedżera może już nie odnosić takich sukcesów. Słabsze wyniki osiągane przez drużynę mogą sprawić, że nie będziemy w stanie skusić oraz zatrzymać najlepszych trenerów oraz zawodników.

- Ostatnie inwestycje bogatych ludzi sprawiły, że w Premier League jest coraz więcej klubów z silnym zapleczem finansowym. Wzrost konkurencji może sprawić, że zespół zajmie niższe miejsce w lidze angielskiej. Co więcej, taka sytuacja może sprawić, że nie zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów czy też osiągniemy w niej słabsze wyniki.

Lubisz to?
Myślę, że póki co to SAF zostanie z nami.
15 Enero 2010

 

Wayne Rooney może odejść z Old Trafford - podaje The Daily Express. Może być to spowodowane uporządkowaniem problemów finansowych w Manchesterze United.

80-milionowy transfer Cristiano Ronaldo do Realu Madryt pozwolił United uniknąć 31 mln funtów strat w roku, w którym wygrali Premier League i dotarli do finału Ligi Mistrzów.

Dopóki właściciele United nie będą w stanie odpowiednio zaplanować spłat zadłużenia, możliwe iż będzie konieczna sprzedać kolejnego markowego gracza.

Manchester ma tylko jedną taką gwiazdę - Rooneya. Sprzedaż tego kluczowego zawodnika (
za około 75 mln funtów) pozwoliłaby zarobić pieniądze,
ale byłby to duży cios dla drużyny.

- United muszą spłacić swoje długi, a sprzedaż zawodników znacznie w tym pomaga. To co się stało z Cristiano Ronaldo, może również stać się z Waynem Rooneyem - powiedział jeden z komentatorów sportowych w Anglii.

Lubisz to?
Sobie mogą gdybać, a Wazza i tak zostanie w MU.
15 Enero 2010
konto usunięte
NIE!!! NIE!!! NIE!! Sam Rooney zaprzecza tym plotkom!!! On nie odejdzie z OT, już to nam zagwarantował!!! I niech tak zostanie :D
14 Enero 2010

 

Darren Fletcher, który w ostatnim spotkaniu z Birmingham City otrzymał czerwoną kartkę, przyznał, że krytyka w stronę jego kolegów jest zbyteczna, gdyż Manchester United jeszcze pokaże, na co go stać.

Szkot ostatnie cztery dni, wraz z resztą ekipy, spędził w Katarze, gdzie Czerwone Diabły próbowały odpocząć i odbudować swoją optymalną formę. Taki wyjazd m
a zapewnić wygraną w najbliższym spotkaniu z Burnley.

Końcówki ubiegłego roku Fletcher i inni nie mogą zaliczyć do udanych. Nie dość, że przegrali w Pucharze Anglii z niżej notowanym Leeds, to jeszcze trapiły ich kontuzje.

Mimo to, Szkot twierdzi, że Manchester United jest na dobrej drodze, by ostatecznie triumfować na krajowym podwórku.

"To nie był najłatwiejszy okres. Odnotowaliśmy wiele słabszych momentów" - powiedział Fletcher.

"Kontuzje w defensywie sprawiły, że w linii obrony występowałem ja i moi koledzy z pomocy. W takich sytuacjach trudno o dobrą i stabilną formę."

"Cały czas tworzymy silną ekipę, i mimo że było wiele kontuzji, to jesteśmy blisko lidera i jeszcze możemy wygrać.
"

"Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, to w przyszłym lub w następnym tygodniu będziemy już na szczycie. To tylko przepowiednie, ale czuję, że damy radę."

"Przed nami druga część sezonu, więc musimy teraz wszystko wygrywać" - zakończył Darren.

Lubisz to?
Pewnie, że będą na szczycie, a jak już tam wejdą to nie oddadzą do końca sezonu :)
15 Enero 2010

 

Manchester United zaoferował tygodniowe testy Rasmusowi Lindgranowi. 15-letni zawodnik przyjedzie do Anglii w lutym.

Szwedzkiego piłkarza nie należy mylić z graczem Ajaxu Amsterdam, który nazywa się tak samo.

Ojciec zawodnika Mikael Lindgren przyznaje, że jest zachwycony zaproszeniem wysłanym przez Manchester United.

- Prawdopodobnie nie dostalibyśmy zaproszenia od większego klubu - mówi Lindgren w rozmowie z Dala-dekokraten.

- Trudno mi jednak uwierzyć, że miałby przenieść się już za granicę - dodaje ojciec zawodnika.

Lindgran w ostatnim czasie był łączony z przejściem do któregoś ze szwedzkich klubów - Brage, Gefle i IFK Goeteborg.

Lubisz to?
Kolejny Norweg w MU ? Byłoby fajnie :)
15 Enero 2010
1 279 280 281 282 283 412