Ferdinand: Pokonamy każdego! - MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Rio Ferdinand, który na mundialu w Południowej Afryce będzie nosił opaskę kapitana, jest przekonany, że jego drużyna może pokonać każdego i sięgnąć po najważniejsze piłkarskie trofeum świata.

- Chcę po prostu pokonać każdego, kto stanie nam na drodze, dojść do finału i zwyciężyć. Nie obchodzi mnie kogo wyeliminujemy po drodze. Nie boimy się. Mundial gra się co cztery lata, byłem już na trzech turniejach i rozkoszowałem się każdą minutą - mówił obrońca United i kadry Anglii.

- To świetne uczucie wyjść na murawę, wiedząc, że są tam jedni z najlepszych piłkarzy twojego kraju walczący z najlepszymi graczami na świecie. To samo w sobie jest już wielkim osiągnięciem.

- Manager jest bardzo wyrozumiały. Potrafi wysłuchać co masz do powiedzenia, jednak nie koniecznie musi to wziąć pod uwagę. To samotny przywódca, który pracuje w sposób, jaki mu odpowiada - podobnie jak Ferguson w Manchesterze United.

- Bycie kapitanem nie zmieni sposobu w jaki zachowuję się w hotelu czy też na boisku. Jeżeli będzie trzeba coś powiedzieć, będę chciał to zrobić w szatni i pogadać z każdym. Jeżeli uważam, że komuś należy zwrócić uwagę, zawszę to robię, tak więc bycie kapitanem nic tu nie zmieni. To już część mnie.

- To obowiązek, który sprawowałem już w klubie. Czuję się zaszczycony móc prowadzić kadrę narodową na mistrzostwach świata - zakończył Rio Ferdinand.

Lubisz to?