MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

26.05.2010

Problemy Hernandeza

 

Bardzo dobrze zapowiadający się Javier Hernandez może nie otrzymać pozwolenia na pracę w Anglii.

Dzisiejszy The Sun donosi, że Meksykanin w tym tygodniu powinien stawić się na specjalnym przesłuchaniu, podczas którego Manchester United będzie modlił się aby ich nowy nabytek otrzymał specjalne zezwolenie na grę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Javier próbkę swoich piłkarskich umiejętności dał angielskim kibicom w poniedziałek na Wembley gdzie jego reprezentacja zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu z Anglią. Wszystko to jednak za mało aby otrzymać pozwolenie na pracę na Wyspach. Przepisy mówią bowiem, że piłkarz musi zagrać w 75% meczów seniorskiej reprezentacji swojego kraju aby takowe przyzwolenie dostać.

United zatem będzie się pewnie powoływać na młody wiek piłkarza i nadzwyczajne okoliczności licząc, że komisja zezwoli Hernandezowi grać dla Czerwonych Diabłów.

Lubisz to?
Na szczęście komisja dała się przekonać i Javier dostał pozwolenie :)
28 Mayo 2010

Gra z pierwszej piłki to jego największy atrybut. Jednak Michael Carrick w większej mierze przykłada się do zadań defensywnych takich jak uspokajanie gry choć trzeba przyznać, że w ostatnim sezonie obniżył swoje loty.

Historia sezonu:
Ostatni rok był nietypowy dla Michaela. Z powodu licznych grudniowych kontuzji wraz z Darrenem Fletcherem został przesunięty do linii defensywy gdzie występował w roli stopera. Jednak w swoim pierwszym ligowym meczu sezonu stało się coś o wiele gorszego dla Carricka. Gdy beniaminek Burnley podejmował na Turf Moor Manchester United Anglik stanął przed szansą strzelenia gola z karnego. Ta sztuka mu się niestety nie udała, a Czerwone Diabły poległy 1:0. Później było już lepiej, lecz jego forma nie przypominała Carricka z poprzednich sezonów odkąd w 2006 roku trafił na Old Trafford. Wciąż jednak jest ważnym członkiem zespołu, który ma swoje przebłyski.

Najlepszy moment:
Mecz z West Hamem United. Musiał zastąpić wtedy kontuzjowanego Gary'ego Neville'a. Czerwone Diabły wygrały pomimo wszystko 3:0 zachowując czyste konto. Po tym spotkaniu Carrick jako obrońca walczył z VfL Wolfsburgiem gdzie również spisał się bez zarzutu. Jego koledzy z drużyny zaczęli nawet wołać na niego Carrickbauer na cześć legendarnego Niemca Franza Beckenbauera.

Co dalej?: Jego umiejętność kontrolowania gry i zdolność do walki z najlepszymi w środku pola są bardzo przydatne. Ale ma ogromną konkurencję: Darren Fletcher to podstawowy pomocnik, doświadczenie Ryana Giggsa i Paula Scholesa jest bardzo ważne, a Owen Hargreaves powraca. Dodajmy jeszcze do tego obiecującego Andersona i Darrona Gibsona. Carrick jednak się nie podda i w przyszłym sezonie raczej na pewno znów będzie reprezentował Czerwone Diabły.

Michael Carrick - sezon 2009/10

Występy:
22 (8) - Premier League
4 (1) - Carling Cup
6 (2) - Liga Mistrzów
1 (0) - Tarcza Wspólnoty

33 (11) - Wszystkie

Statystyki:
5 - Gole

"Czwórka, która tworzyła linię defensywy w spotkaniu z West Hamem United była śmieszna, ponieważ byli to Giggsy, Patrice, ja i Fletch. Musieliśmy sobie jednak z tym poradzić" - Michael Carrick.

 

AKTYWNOŚĆ - 555 MIEJSCE (+ 2)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Słabszy sezon, ale bez niego na pewno byłoby o wiele ciężej.
28 Mayo 2010

Jonny Evans powoli zaczyna myśleć o przyszłym sezonie, który będzie najważniejszym w jego dotychczasowej karierze.

Uzbrojony w nowy czteroletni kontrakt Irlandczyk nie będzie już postrzegany jako młokos. Od czerwca Evansowi przybędzie również kolejny konkurent - Chris Smalling.

- Nowy kontrakt był dla mnie bonusem i podpisałem go z nieskrywaną radością - przyznał Evans w rozmowie z M. E. N. Sport.

- Przed upływem czterech lat chcę regularnie grać w Manchesterze United i być jednym z piłkarzy, od których trener zaczyna ustalanie składu. Następny sezon będzie dla mnie ogromnie ważny, bo dopiero co podpisałem nową umowę i oczekiwania będą większe niż dotychczas.

- Mam 22 lata i podpisałem długoterminowy kontrakt. Już nie będę postrzegany jako junior, który dopiero co wszedł do składu. Jestem tutaj już dwa lata i ludzie będą sporo ode mnie oczekiwali. Do klubu przychodzi Chris Smalling, więc konkurencja będzie większa. Każdemu wyjdzie to na dobre.

- Dodatkowa presja mnie nie martwi. Chcę się uczyć i być coraz lepszy. Aby być coraz ważniejszą osobą w zespole musisz wymagać od siebie więcej.

W ostatnim sezonie Evans 28 razy wybiegał na murawę w podstawowym składzie Manchesteru United.

- Sezon był nieco frustrujący zarówno pod względem personalnym jak i dokonań klubu. Byłem zły, bo doznałem kilku urazów. Na domiar złego było to wówczas kiedy kontuzjowani byli Rio Ferdinand i Nemanja Vidić. Była więc szansa rozegrania kilku kolejnych spotkań - tłumaczy Evans.

- Mimo wszystko poprawiłem się w stosunku do poprzedniego sezonu. Wciąż piłkarsko dojrzewam, ale uważam, że z każdym tygodniem jestem coraz lepszy i uczę się coraz więcej. Moje umiejętności gry w obronie się poprawiły.

Irlandczyk ma nadzieję, że nadchodzący sezon dla Manchesteru United będzie lepszy niż poprzedni. Jednego można być pewnym - piłkarzom nie zabraknie motywacji.

- Na pewno nie było przyjemnie oglądać finału Ligi Mistrzów czy Chelsea zdobywającą podwójną koronę. To sprawiło, że jesteśmy jeszcze bardziej głodni sukcesów. Zrobimy wszystko aby odzyskać trofea - kończy Evans.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Przyszły sezon będzie należał do niego :)
28 Mayo 2010
konto usunięte
i dobrze po co się stresować
27 Mayo 2010

Fabio Capello zaprzeczył jakoby Wayne Rooney doznał urazu we wczorajszym spotkaniu Anglików z reprezentacją Meksyku wygranego przez Synów Albionu 3-1.

"Wayne powiedział, że odczuwa lekki ból szyi jednak to nic poważnego" - oznajmił Capello.

"Chciał zejść dwie minuty przed końcem spotkania jednak wykorzystałem limit sześciu zmian i musiał zagrać do końca. Z Rooney'em wszystko ok. Na dzień dzisiejszy musi grać by być w formie na Mundial."

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Zdrowie Roo jest ważne dla morale zespołu.
28 Mayo 2010
konto usunięte
to dobrze że Rooney jest zdrowy
27 Mayo 2010

VS

Czterech piłkarzy Manchesteru United zagrało w poniedziałkowym meczu reprezentacji Anglii z Meksykiem, który zakończył się zwycięstwem Synów Albionu 3:1.

W podstawowej jedenastce reprezentacji Fabio Capello znaleźli się wszyscy trzej Anglicy z United - Rio Ferdinand, Michael Carrick i Wayne Rooney. Po przerwie boisko opuścił Ferdinand, a liczbę Czerwonych Diabłów na murawie wyrównał Javier Hernandez, który zastąpił strzelca bramki dla Meksyku Guillermo Franco.

Anglia prowadzenie objęła w 16 minucie kiedy to po akcji graczy Tottenhamu - Petera Croucha i Ledley'a Kinga ten drugi trafił do siatki. W 34 minucie było 2:0 kiedy to po główce Rooney'a niefortunnie futbolówkę wybił golkiper Meksyku, a na linii bramkowej brzuchem dotknął ją jeszcze Crouch.

W końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola strzelił napastnik West Hamu Franco, natomiast wynik tuż po przerwie ustalił Glen Johnson.

Ji Sung Park strzelił gola i rozegrał całe spotkanie w barwach Korei Południowej w wygranym 2:0 meczu towarzyskim z Japonią.

Nie popisała się natomiast Portugalia gdyż bezbramkowo zremisowała ze znacznie niżej notowaną reprezentacją Wysp Zielonego Przylądka. Swój udział w tym spotkaniu zaliczył skrzydłowy Manchesteru United Nani.

 

AKTYWNOŚĆ - 557 MIEJSCE (+ 36)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Jak widać oprócz Wazzy ma kto gole dla Anglików strzelać :)
28 Mayo 2010
konto usunięte
bravo Anglia
27 Mayo 2010

Sam Johnstone i William Keane odpoczywali w dzisiejszym meczu reprezentacji Anglii do lat 17 z Turcją gdyż Synowie Albionu niezależnie od tego wyniku zagraliby w półfinale.

Całe spotkanie zagrał za to Tom Thorpe na środku obrony i pomimo zapewnionego awansu Anglicy wygrali 2:1 przez co w półfinale zmierzą się z Francją, której barwy reprezentuje Paul Pogba.

Francuzi zajęli drugie miejsce w Grupie A dzięki dzisiejszej wygranej 3:1 nad reprezentacją Szwajcarii. Pogba rozegrał całe spotkanie i w 62 minucie został ukarany żółtą kartką. Pomocnik Manchesteru United jest wyróżniającą się postacią w ekipie Trójkolorowych i miał swój udział w tym awansie gdyż w 41 minucie to po jego asyście Sanogo doprowadził do remisu.

W grupie A pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Hiszpanii odnosząc komplet zwycięstw. W półfinale zmierzą się z Turcją, która zajęła drugie miejsce w Grupie B.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I tak jak czułem w finale Anglia zagra z Hiszpanią :)
28 Mayo 2010

Nemanja Vidić to podpora defensywy Manchesteru United, która wraz z Rio Ferdinandem tworzy duet nie do przejścia. Jednak kontuzja sprawiła, że media zaczęły łączyć go z przeprowadzką z Old Trafford. Serb jednak za każdym razem dementuje te plotki.

Historia sezonu:
"Kontuzja sprawiła, że nie mogłem wziąć udziału w całym sezonie przygotowawczym" - powiedział Nemanja w kwietniu. "Co sprawiło, że wszedłem prosto w mecze o stawkę." I tak w pierwszej połowie sezonu aż do grudnia, a konkretnie meczu z Wigan Athletic (warto dodać, że swoje pierwsze ligowe spotkanie również zagrał przeciwko Wigan) Vidić był podstawowym defensorem Czerwonych Diabłów - tylko Patrice Evra poza Serbem był cały czas do dyspozycji Sir Alexa Fergusona. Z powodu urazu opuścił cały styczeń oraz większość lutego. A wrócił dopiero na mecz z West Hamem United. Jego powrót dał wiele dobrego drużynie United. Spokój, pewność siebie oraz co najważniejsze bardzo pewny punkt defensywy. Niesprzyjające okoliczności sprawiły, że nie mógł często grać ze swoim partnerem z linii obrony Rio Ferdinandem, lecz większości fanów wydaje się, że gdyby tego duetu nie męczyły kontuzje to Manchester cieszyłby się z mistrzostwa Anglii.

Najlepszy moment: Vidić stał się osobą, której kibice oddają kult, głównie za swoją waleczność, odwagę i poświęcenie. Mogliśmy to zaobserwować w meczu z Boltonem Wanderers, który Czerwone Diabły wygrały 4:0 na Reebok Stadium w marcu. Vidić wykazał się nawet doskonałym kreatorem sytuacji po tym jak posłał długą piłkę pod bramkę Boltonu.

Co dalej?: Spekulacji prasowe nie ustają i ciągle przenoszą Serba do Hiszpanii gdzie miałby zagrać w Realu Madryt bądź Barcelonie mówiąc, że tam szczęścia zazna żona Nemanji. On jednak na każde pytanie dotyczące jego przyszłości odpowiada krótko i zwięźle: "Zostaję, jasne?!", lub po prostu mówi, że jest szczęśliwy na Old Trafford. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział: "Nigdy nie powiedziałem, że chcę opuścić to miejsce, a te plotki są wyssane z palca. Nie rozmawiałem z żadnym innym klubem, bo United to świetna drużyna, w której odnoszę wiele sukcesów i pracuję na swoje imię."

Nemanja Vidić - sezon 2009/10

Występy:
23 (0) - Premier League
2 (0) - Carling Cup
7 (0) - Liga Mistrzów

31(0) - Wszystkie

Statystyki:
1 - Gole

"Przez cały mecz z Boltonem Nemanja musiał uważać na ich graczy i walczyć z długimi piłkami. Spisał się fantastycznie. Nie wiem dokładnie ile razy główkował, ale wydaje mi się, że robił to z tysiąc razy w jednym meczu! Moja głowa mnie rozbolała przez oglądanie go!" - Sir Alex Ferguson.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
W przyszłym sezonie życzę mu jak najmniej kontuzji i wielu świetnych występów w MU :)
28 Mayo 2010

 

Sylvain Marveaux, skrzydłowy Stade Rennes, znalazł się w kręgu zainteresowań Manchesteru United.

Według angielskich mediów 24-latkiem mocno interesuje się także Chelsea Londyn.

Obecny klub młodzieżowego r
eprezentanta Francji jest skłonny oddać go już za 5 mln funtów. Tak niska cena spowodowana jest kończącym się w przyszłym roku kontraktem piłkarza co pozwoliłoby mu na wolny transfer.
W minionym sezonie Marveaux zdobył 10 bramek w 35 rozgrywkach Ligue 1 będąc drugim najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Lubisz to?
Jak na tak młodego skrzydłowego to sporo bramek strzela.
25 Mayo 2010

 

Wayne Rooney wolałby grać w jednej drużynie z Lionelem Messim niż z... Cristiano Ronaldo.

Niezręczne pytanie zadał ostatnio Wayne'owi Rooney'owi Rio Ferdinand, który przepytywał swojego kolegę z zespołu dla News of the World.

- Myślę, że Roniemu nie spodoba się ta odpowiedź. Lionel Messi. Przez ostatnie dwa lata Messi przeniósł grę na zupełnie inny poziom. Ronaldo jest zawodnikiem światowej klasy, grałem z nim i zasłużenie został Piłkarzem Roku. W tym sezonie byłby to jednak Messi - przyznał Rooney.

Lubisz to?
Hehe, znowu Żelikowi utarto nosa :D
25 Mayo 2010

 

Newcastle United jest coraz bliżej finalizacji negocjacji z Manchesterem United w sprawie wypożyczenia Toma Cleverley'a.

Zdaniem gazety News of the World młody skrzydłowy Czerwonych Diabłów jest transferowym celem numer jeden trenera Chrisa Hughtona. Sroki mimo awansu do Premier League prawdopodobnie nie dokonają poważnych wzmocnień.

Sam Cleverley również jest zainteresowany wypożyczeniem do Newcastle, w którym miałby szansę regularnej gry w Premier League. Piłkarz wkrótce ma także podpisać nowy kontrakt z Manchesterem United.

Lubisz to?
Bardzo dobrze, niech się chłopak ogrywa :)
25 Mayo 2010
1 143 144 145 146 147 412