MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Gill: Zielono-złoci znikną z Old Trafford
David Gill uważa, że zielono-złote szaliki znikną wkrótce z Old Trafford. Dyrektor wykonawczy Manchesteru United określił protestujących kibiców mianem widocznej mniejszości.

Fani sprzeciwiający się obecności Malcolma Glazera w Manchesterze United mieli swoje pięć minut w zakończonym niedawno sezonie. Z każdym meczem trybuny Old Trafford stawały się coraz bardziej zielono-złote. Protestujący kibice postanowili bowiem nawiązać do oryginalnych barw Newton Heath.

- Rozumiemy chęć ludzi do protestowania. Uważamy jednak, iż jest to mniejszość. Mniejszość widoczna na stadionie - mówi Gill.

- Czy wolelibyśmy aby nie nosili tych szalików? Tak. Mają jednak prawo protestować. Wielu kibiców wyraźnie troszczy się o klub i to jest potężna siła.

- Inni kibice chcą jednak być pewni, że drużyna będzie grała atrakcyjny ekscytujący futbol w stylu Manchesteru United. Dla nich nie ma znaczenia kto będzie właścicielem. Myślę, że zielono-złota mniejszość odejdzie. Wielu ludzi rozumie istotę protestu, a wielu nie.

Gill stara się również uspokoić kibiców zatroskanych sytuacją finansową, w której znalazł się klub.

- Wierzę, że obecny system finansowania i wzrost dochodów z naszych komercyjnych operacji, nawet pomimo 45 mln funtów raty kredytowej, pozwoli nam na bycie czołowym klubem - mówi Gill.

- Możemy inwestować pieniądze w zawodników, w obiekty treningowe, a takie mamy plany, oraz w stadion. Środki na to zdecydowanie są. Wyniki za ostatni kwartał, który zakończył się 31 marca pokazują, że mamy do dyspozycji około 95 milionów funtów.

- Nie jesteśmy w sytuacji, w której Alex ma ograniczony dostęp do tego co chce zrobić w klubie - dodaje dyrektor wykonawczy United.
Lubisz to?
Póki Glazerowie nie sprzedadzą MU to protest się nie zakończy.
29 Mayo 2010

 

Oficjalna strona Manchesteru United podała, że Javier "Chicharito" Hernandez dostał pozwolenie na pracę w Anglii i 1 lipca sfinalizuje swój transfer na Old Trafford.

Czerwone Diabły już dużo wcześniej doszły do porozumienia z byłym klubem Javiera Chivas de Guadalajara. Pozwolenie na prace było jedynym zmartwieniem gdyż młody zawodnik nie spełniał warunku mówiącego o tym, że piłkarz musi grać przynajmniej w 75% meczach swojej reprezentacji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Chicharito przeszedł już również testy medyczne oraz uzgodnił indywidualne warunki z klubem. Zawodnik dołączy do United na zbliżające się tournee po USA i Kanadzie.

To czy 22-latek zadebiutuje w którymś z tych spotkań zależy głównie od tego jak kadra Meksyku poradzi sobie na Mundialu. Javier z pewnością zagra natomiast w meczu otwarcia nowego 45-tysięcznego stadionu Chivas Stadium w Guadalajarze.

Hernandez w ostatnich dniach zaliczył dwa występy w meczach towarzyskich - z Anglią oraz z Holandią trafiając jednokrotnie w starciu z Oranjes. Meksyk zakończy swoje przygotowania do Mistrzostw Świata meczami z Gambią i Włochami w przyszłym tygodniu.

Lubisz to?
Świetna informacja :) Teraz tylko czekam na jego pierwsze gole w barwach MU :)
29 Mayo 2010

W pierwszym półfinale Mistrzostw Europy do lat 17 Anglia zwyciężyła z Francją 2-1.

Na prowadzenie w 23 minucie wyprowadził Anglików napastnik Ipswich Town Connor Wickham po podaniu Benika Afobe. W 40 minucie Wickham podwyższył na 2-0.

11 minut po przerwie kontaktową bramkę dla Francuzów strzelił zawodnik Akademii United Paul Pogba po strzale głową. Mimo częstych ataków na bramkę Anglików wynik nie uległ zmianie. W drużynie Anglii całe spotkanie rozegrał Will Keane. Sam Johnstone i Thomas Thorpe mecz oglądali z ławki rezerwowych.

W drugim półfinale Hiszpanie ograli Turcję 3:1 po 2 golach Paco i jednym Rodrigueza. Honorowe trafienie dla Turków zaliczył Calis. Od 47 min. Turcja grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kartala.

 

AKTYWNOŚĆ - 536 MIEJSCE (+ 19)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I tak czuję, że Hiszpanie wygrają, mają bardzo zdolną młodzież.
29 Mayo 2010
konto usunięte
bravo Anglia
28 Mayo 2010

Zapomnijcie o jego wieku, Paul Scholes o kolejny rok przedłużył kontrakt z Manchesterem United co w dużej mierze jest zasługą Sir Alexa Fergusona. Zresztą Paul to prawdziwy maestro środka pola.

Historia sezonu:
Scholes to żywa legenda klubu, jeden z tych piłkarzy, których kibice uwielbiają. Anglik to prawdziwy kręgosłup środka pola o czym świadczy jego kreatywność i włączanie się w akcje ofensywne. Po słabszym początku sezonu Paul zaliczył znakomitą drugą część, w której zdobył wiele bardzo ważnych bramek dla Czerwonych Diabłów, np. w meczu z Besiktasem, Wolverhampton Wanderers czy Manchesterem City. Bardzo dobrze spisał się także w potyczce z AC Milanem, który Manchester United wyeliminował w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedyną rysą w ostatnim sezonie Paula była jego ilość zdobytych żółtych i czerwonych kartek gdyż miał na koncie więcej niż jakikolwiek inny gracz zespołu. Jedna czerwona i dwanaście żółtych mówią, że Paul coraz częściej daje się ponieść emocjom.

Najlepszy moment: Główka w ostatnich 30 sekundach meczu z Manchesterem City na Eastlands, która dała nadzieję na wygranie Premier League. Scholes pomimo małego wzrostu wręcz magicznie wykończył tę sytuację.

Co dalej?:
Paul Scholes w United może grać tak długo jak tylko zechce. Jednak z racji jego wieku Sir Alex Ferguson będzie robił wszystko by Anglik miał jak najlepszą kondycję w przyszłym sezonie, który może być ostatnim rokiem dla Paula jak również przedostatnim na Old Trafford jako piłkarz.

Paul Scholes - sezon 2009/10

Występy:
24 (4) - Premier League
1 (1) - Carling Cup
7 (3) - Liga Mistrzów

32 (6) - Wszystkie

Statystyki:
7 - Gole

"Każda cząstka Paula jest bardzo dobra jeśli nie coraz lepsza, ponieważ poza umiejętnościami posiada ogromne doświadczenie, które sprawia, że jest dla nas bardzo ważnym ogniwem" - Sir Alex Ferguson.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Oby miałby go kto zastąpić jak zawiesi buty na kołku.
29 Mayo 2010

"Od zera do bohatera" - tak można by rzec na temat Naniego, który w oczach wielu kibiców był już skreślony, a jego dni w drużynie z Old Trafford wydawały się być policzone. Jednak w końcówce sezonu Portugalczyk odzyskał swoją genialną formę i to głównie dzięki niemu Czerwone Diabły do końca liczyły się w walce o mistrzostwo Anglii.

Historia sezonu: Od czasu przybycia Naniego do Manchesteru United kibice znają 23-latka jako piłkarza z wielkimi umiejętności i techniką. Jednak w znacznej części tego sezonu na nic zdawały się sztuczki techniczne tego gracza co spowodowało, iż skrzydłowy czasami nawet nie zasiadał na ławce rezerwowych. Media coraz częściej donosiły, iż Nani był sfrustrowany tym faktem i poważnie myślał o odejściu. Jednak Sir Alex Ferguson nie ukrywał, że ani myśli o sprzedaży piłkarza. Jak się później okazało wypowiedź managera znacznie wpłynęła na Portugalczyka, który ponownie złapał swoją optymalną formę i przez ostatnie 3 miesiące sezonu stanowił o sile ofensywy United. Można odnieść wrażenie, iż Nani jest piłkarzem pewnym siebie, który dopiero teraz będzie chciał pokazać na co go naprawdę stać.

Najlepszy moment:
Mecz ligowy z Arsenalem na Emirates Stadium był chyba najlepszym spotkaniem, które Nani rozegrał w tym sezonie. Nie dość, że zaliczył on asystę przy jednej z trzech bramek to na dodatek po jego genialnej akcji fantastycznym lobem pokonał Manuela Almunię. Przez całe spotkanie Portugalczyk był wyróżniającą się postacią i w znacznym stopniu przyczynił się do tamtego jakże ważnego zwycięstwa.

Co dalej?: Pod koniec marca podpisał on nowy kontrakt z klubem na kolejne 4 lata. Teraz Nani przyznał, że skupia się na zbliżających się Mistrzostwach Świata. Natomiast jego kolejny sezon w Manchesterze United może być tylko lepszy i pewne jest to, że będzie on piekielnie ważnym ogniwem ekipy Sir Alexa Fergusona.

Nani - sezon 2009/10

Występy:
19 (4) - Premier League
2 (0) - Carling Cup
8 (0) - Liga Mistrzów
1 (0) - Tarcza Wspólnoty

30 (4) - Wszystkie

Statystyki:
8 - Gole

"Jego forma zwyżkuje, a Nani z tygodnia na tydzień staje się coraz lepszy. Najlepszym dowodem jest spotkanie z Arsenalem" - Sir Alex Ferguson.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Rzeczywiście, bez Naniego ostatnie 3 miesiące byłyby trudne dla MU.
29 Mayo 2010
Chris Smalling swój transfer do Manchesteru United zawdzięcza menadżerowi Fulham Roy'owi Hodgsonowi.

Angielski obrońca przyznaje, że Hodgson odebrał olbrzymią rolę przy jego przeprowadzce na Old Trafford. Smalling kosztował Manchester United 10 milionów funtów.

- Menadżer odegrał kluczową rolę w moim rozwoju. Od pierwszego dnia kiedy przekroczyłem progi Fulham komentował moje występy. Był świetnym wzorem dla zawodników - mówi Smalling.

- Dwa lata minęły bardzo szybko. Poznałem chłopaków i wytworzyła się między nami więź. Przykro, że muszę ich opuścić - dodaje młody obrońca Manchesteru United.
Lubisz to?
No to fakt, jakby się nim odpowiednio nie zajął to SAF nie zwróciłby na niego uwagi.
28 Mayo 2010
Dziennikarze The Mirror zgodnie twierdzą, że zarówno Manchester United jak i Benfica Lizbona bacznie obserwują piłkarza AC Milanu Klaasa-Jana Huntelaara.
 
Holender od zawsze był na celowniku Fergusona, a niepewna przyszłość we włoskim klubie sprawiła, iż największe kluby, w tym United, zaczęły baczniej interesować się napastnikiem. Włodarze Benfici w dniu wczorajszym złożyli ofertę w wysokości 10 milionów funtów jednak nie otrzymali jeszcze odpowiedzi z Włoch.

W międzyczasie pojawiły się doniesienia łączące "Nowego Kakę" - nastolatka Santosu z Czerwonymi Diabłami.

Paulo Henrique swoimi występami oczarował gigantów europejskiej piłki i wielu twierdzi, że latem przejdzie do któregoś z wielkich zespołów. Mimo, że prezydent klubu Alvaro Luis Ribeiro zakomunikował, że Henrique nie jest obecnie na sprzedaż to tylko kwestią czasu jest zmiana otoczenia tego zawodnika.
Lubisz to?
A mnie jakoś odrzuty z Milanu się nie widzą :p
28 Mayo 2010
konto usunięte
no Huntelar się by przydał dobrze gra
27 Mayo 2010
Sir Alex Ferguson do sierpnia zablokował wszelkie wypożyczenia młodych piłkarzy Manchesteru United.

Najbardziej zmartwiony tym faktem będzie menadżer Newcastle United Chris Hughton, który chciał jak najszybciej wypożyczyć Toma Cleverley'a i Danny'ego Welbecka.

The Evening Chronicle pisze, że wszelkie decyzje odnośnie przyszłości młodych zawodników Sir Alex Ferguson podejmie dopiero w sierpniu po powrocie drużyny z przedsezonowego tournee po USA i Kanadzie.

Welbeck i Cleverley wciąż leczą urazy, których nabawili się pod koniec ostatniego sezonu.
Lubisz to?
Dobrze robi, nie ma co na hura ich puszczać.
28 Mayo 2010
26.05.2010

Ping-Pong z Rio

 

Paul Pogba jest zadowolony ze swojego pierwszego roku spędzonego w Manchesterze United.

Francuz trafił do młodzieżówki Czerwonych Diabłów w kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem działaczy Le Havre transfer był niezgodny z prawem. Wersję francuskiego klubu ostatecznie odrzuciła jednak FIFA.

- To prawdziwe doświadczenie. Przyjeżdżając tutaj nie znalem języka. Styl gry w Anglii jest inny niż we Francji, bardziej fizyczny - mówi Pogba.

Z Francuzem wszyscy wiążą na Old Trafford spore nadzieje. Młody piłkarz dobrze zaaklimatyzował się w Anglii i jak tylko ma okazję spotyka się z zawodnikami pierwszego składu.

- Czasami ich widuję, rozmawiam z nimi, żartuję i gram w ping-ponga. Jestem z nimi w bliskich relacjach. Najczęściej rozmawiam z Gabrielem Obertanem, Patricem Evrą i Rio Ferdinandem. Powtarzają mi, że wykonuję dobrą robotę i abym ciężko pracował na treningach.

- Niekiedy przychodzą na nasze mecze i starają się mi pomóc. Mają duże doświadczenie, więc ich rady są bezcenne. Słucham się ich i staram się szybko uczyć - dodaje Pogba.

Lubisz to?
Jak najbardziej, niech się uczy od najlepszych :)
28 Mayo 2010

 

Komisja Wątpliwych Bramek działająca przy Premier League postanowiła zapisać na konto Naniego gola, który padł po akcji Portugalczyka w wygranym 3:1 meczu z Arsenalem na Emirates Stadium.

Początkowo bramkę zapisano jako samobójcze trafienie Manuela Almunii, który zmienił tor lotu piłki po lekkim podcięciu jej przez Naniego. Chwilę wcześniej Portugalczyk ośmieszył trzech obrońców Arsenalu.

Komisja Wątpliwych Bramek zweryfikowała tę decyzję i zapisała gola na konto Naniego. Oznacza to, że jego dorobek bramkowy w zakończonym niedawno sezonie wyniósł siedem goli.

Komisja potwierdziła również, że trzecia bramka w wygranym 5:0 meczu z Portsmouth na Old Trafford jest autorstwa Michaela Carricka. Niektórzy przypisywali to trafienie jako samobója Richarda Hughesa.

Lubisz to?
Lepiej późno niż wcale :)
28 Mayo 2010
konto usunięte
no prezent super tylko spożniony
27 Mayo 2010
1 142 143 144 145 146 412