W ciemno, czyli odwzajemnić uczucie.. - Dla wszystkich samotnych serduszek...:*** | Fotka.com

Dla wszystkich samotnych serduszek...:***

Ludzie nie raz angażują się w uczucia, które są "bez pokrycia". Ktoś staje się dla nas ważny nim się spostrzeżemy. Czasami staje się bardziej ważny, niż chcieliśmy od samego początku. Niekiedy takie uczucie znajduje odwzajemnienie i wtedy wszystko jest dobrze. Bywa też tak, że to nasze uczucie to tylko zauroczenie, które mija, miejmy nadzieję bezboleśnie dla obu stron. Ale gdy zaangażujemy nasze serce w uczucie dla osoby, która nie odwzajemnia naszego uczucia, może dlatego że nie umie, może dlatego, że już ktoś inny jest dla niej ważny, to cierpimy. I to tym bardziej, im bardziej się zaangażowaliśmy. Czy to wina tej osoby, że nie odwzajemnia naszych uczuć? Przecież serce nie sługa. Więc może to nasza wina, że się tak zaangażowaliśmy? Ale to też nie zawsze od nas zależy. Można wyciągnąć wniosek, że na przyszłość trzeba być ostrożniejszym - ale czy można "kochać na próbę"? Czy można się przekonać, czy to uczucie ma przyszłość, czy tylko przyniesie nam cierpienie? Niektórzy próbują, ale czy wtedy kochają naprawdę? Czy może najpierw trzeba kochać "na próbę", a jak się okaże, że to to, to pokochać "naprawdę"? Ale czy wtedy umiemy kochać naprawdę?

 

Myśl na dziś: "Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę" Jan Paweł II

 

 

 

 

 

 

Nieodwzajemnione uczucia...

 

 

Czasem nie możemy odwzajemnić uczuć,
chociaż bardzo byśmy chcieli...

 

 

Jesteś blisko...
Spoglądasz w moje oczy tak,
jakbyś chciał odkryć w nich świat...
Czule gładzisz włosy me
i przysuwasz bliżej się...
-Kocham-cicho szepczesz...
Usta Twoje bliżej moich,
pragniesz poczuć smak szminki słodki...
Odwracam głowę...
Trafiasz tylko w policzek...

Przepraszam, że nie mogę ofiarować Ci miłości,
na którą czekasz..

 

 

 

 

Czy kochać i odwzajemnić uczucia bliskiej osobie,tej jedynej to coś złego? Ofiarować siebie i każde tchnienie, być oparciem, gdy wkrada się zwątpienie, ma być karane rozłąką, czy rozstaniem z ukochaną osobą, tak los ma nagradzać za miłość i uczucia, czemu tak się dzieje Kochana Margo?

 

 


Tam gdzieś na dnie serca

W zakamarkach pragnień sprzed lat

Tliła się iskierka nadziei

Że moim uczuciem nie wzgardzi świat..

 

Chciałem kochać

Poznać czym miłość jest

Być dla niej oparciem

Gdy burze i deszcz..

 

Lecz wystarczyła chwila

Że miłość odeszła jak sen

Zabrała moje marzenia

Pozbawiając złudzeń mnie..

 

Jak czuje się serce

Gdy słyszy odkochaj się

Gdy każde wypowiedziane słowo

Jest jak wbity w nie cierń..

 

Nie chcę by mnie miłość

Znowu oszukała , by zakpiła z uczuć

Jak zrobiłaś Ty

Czarnym kirem ozdobiła

Życie smutkiem wypełniając mi..

Lubisz to?
konto usunięte
całkiem całkiem nawet może być pozdro
17 Abril 2009
dla wszystkich samotnych serduszek
31 Enero 2009
konto usunięte
Dla wszystkich samotnych serduszek :))
9 Enero 2009