
Spoglądam w Lustro,
A tam jesteś Ty..
Patrzę wstecz i widzę Was..
Was, których nie ma..
Was, którzy byliście..

Dziękuję..
Za to, że wylałam tyle łez-
Dziękuję.
Każda z nich nauczyła mnie bowiem gorzkiej prawdy.
Za to, że pozbawiona zostałam złudzeń-
Jestem wdzięczna.
Przynajmniej nie żyję już w świecie iluzji.
Za to, że poznałam ból-
Należą się podziękowania.
Gdyby nie on, nie potrafiłabym
Godnie przeżyć ani jednego dnia..

Szukała szczęścia tam,
Gdzie nie było jej to pisane.
Pukała do tych drzwi,
Które od lat były zamknięte.
Szukała światełka,
Choć wszystkie świece pogasły..

Chcę marzyć,
Bo odzyskałam wiarę w sny.
Chcę wierzyć,
Bo to daje nadzieję..
Nadzieję na to,
Że każda chwila jest szansą,
Aby coś zmienić..

Płakałam..
A kto nie płakał?
Upadłam..
Któż nie przewrócił się?
Nie mogłam powstać..
A komu za pierwszym razem się to udało?

'Wiara jest jako sklepienie,
Z którego cegiełkę wyjąwszy-
Runie wszystko''
...

Miłość..
Być może nie znam prawdziwej.
Przyjaźń..
Może nie jest mi pisana..
Wiem jedno.
Cierpienie ma sens.
Tych, którzy ból traktują jako wroga-
Sprowadza na złą drogę.
Innych zaś, którzy uczą się
Dostrzegać w nim dobro-
Kieruje w stronę światła..

Zakłamani,
A jednak zdolni do Prawdy.
Zamknięci w czeterch ścianach,
A przecież Wolni.
Milczący,
Jednak- potrafiący krzyczeć..

To oni,
Monotonni, szarzy ludzie,
Po których nie zostanie ślad.
To oni, pędzący z duchem czasu
W pogoni za nierozwikłaną Zagadką..
To oni,
Którzy Tajemnicę istnienia
Próbują zgłębić w labiryncie uczuć.
To oni,
Którym wydaje się,
Że je mają..

Grupa ludzi, związana na jakiś czas
Z przymusu.
Ludzie, którzy myślą,
Że są sobie przeznaczeni.
Wielkie przyjaźnie tylko po to,
Aby zagoić stare rany.
Miłości, po których-
Za kilka lat-
I tak nie będzie śladu..

I mknąc bezwiednie przed siebie,
Dryfujesz po Ocenie Życia.
Butelka..
Wiadomość.
Kolejna Tajemnica,
Którą pragniesz poznać..
Otwierasz butelkę,
Rozwijasz stary kawałek pergaminu..
'' Jeśli tu jesteś,
Jeśli czytasz te słowa tu i teraz-
Zrozumiałeś.
Zacznij od nowa,
A kiedy już wypełnisz swą Misję
I znów wody Oceanu przywiodą Cię nad Jego brzeg-
Zostaw po sobie ślad..''
