Cześć (;
Najpierw chciałam się zapytać, czemu tak mało osób tu zagląda, ostatnio zauważyłam że prawie nikt tu już nie pisze i ten dział schodzi na psy, a szkoda. (;
A teraz pytanie dla którego założyłam ten temat.
Ilu mniej więcej kandydatów na jedno miejsce jest na filologię hiszpańską?
Na ile % trzeba by napisać (średnio) angielski, podstawę i/albo rozszerzenie żeby się na to dostać?
lista tematów
małe pytanie
Na Uniwersytecie Wrocławskim, np., jest 40 miejsc na studia dzienne, licencjackie.
Konto usunięte: Najpierw chciałam się zapytać, czemu tak mało osób tu zagląda, ostatnio zauważyłam że prawie nikt tu już nie pisze i ten dział schodzi na psy, a szkoda. (;
Wakacje, każdy zapomniał o szkole

Nie ma zadań domowych, to i tematów nie ma.
25 miejsc, 247 chętnych.
W przybliżeniu, 10 osób na miejsce ;-).
( http://www.irk.us.edu.pl/katalog.php?op=info&id=02-DZFLH06 - wystarczyło trochę poszukać na stronie uczelni ;)
Nie wiem, wydaje mi się, że średnio.
W linku masz opisane zasady kwalifikacji.
W zasadzie, to nic nie musisz zdawać rozszerzone, ale w tym wypadku szanse na dostanie się maleją. Zresztą, poczytaj sobie ;-).
Konradziq: W linku masz opisane zasady kwalifikacji.
W zasadzie, to nic nie musisz zdawać rozszerzone, ale w tym wypadku szanse na dostanie się maleją. Zresztą, poczytaj sobie ;-).
no to z tego co widzę to trzeba tylko zdawać rozszerzony angielski

Konto usunięte: no to z tego co widzę to trzeba tylko zdawać rozszerzony angielski Czyli w takim wypadku tylko angielski biorą pod uwagę? Innych przedmiotów już nie? Dobrze rozumiem?
Y, czy my oby na pewno czytaliśmy to samo? Jest brany pod uwagę język obcy, niekoniecznie angielski i niekoniecznie na poziomie rozszerzonym.
Konto usunięte: Przy kwalifikacji będzie brana pod uwagę:
Dla kandydatów z Nową Maturą:
Suma punktów uzyskanych na egzaminie maturalnym z języka obcego do wyboru: język hiszpański, angielski, francuski, włoski z części pisemnej i ustnej. Jeśli egzamin był zdawany na poziomie rozszerzonym, to wynik jest mnożony przez 1,5.
W przypadku egzaminu maturalnego z języka obcego do wyboru: język hiszpański, angielski, francuski, włoski w szkole dwójęzycznej, wynik egzaminu będzie przeliczony w następujący sposób:
(punkty procentowe x 1,5) + 15.
Kandydaci, którzy zdają na maturze język hiszpański na poziomie podstawowym lub rozszerzonym otrzymują dodatkowo 15 pkt.
Jeśli na świadectwie dojrzałości widnieje wynik egzaminu maturalnego złożonego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, przyjmuje się korzystniejszy dla kandydata wariant.
Teraz matura wygląda chyba tak, że zdaje się oba poziomy i oba są zapisane na świadectwie, zgadza się? Więc, zdając rozszerzony język w zasadzie nic się nie traci (pod warunkiem, iż ma się pewność zdania).
Konradziq: Y, czy my oby na pewno czytaliśmy to samo? Jest brany pod uwagę język obcy, niekoniecznie angielski i niekoniecznie na poziomie rozszerzonym.
Ale w moim przypadku angielski. ;) A chodziło mi o to, czy jeżeli jest napisane że biorą pod uwagę przy rekrutacji tylko język nowożytny, to nie muszę się silić na inne rozszerzenia? Bo nie mogą zrobić tak, że wezmą np. polski pod uwagę? O to mi chodzi i tego nie wiem.
Konradziq: Teraz matura wygląda chyba tak, że zdaje się oba poziomy i oba są zapisane na świadectwie, zgadza się? Więc, zdając rozszerzony język w zasadzie nic się nie traci (pod warunkiem, iż ma się pewność zdania).
Dokładnie. A nawet jeśli się rozszerzenie nie zda a zda podstawę to się nic nie traci.